zavřít

Francie přispěje vývojářům her

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Zajímavý projekt se rozjíždí ve Francii, tamní Ministerstvo kultury se totiž rozhodlo pomoci domácím vývojářům, jejichž obor nyní prochází krizí a peníze na vývoj se získávají stále obtížněji.

O co půjde? Ministerstvo totiž plánuje rozdělit 4 miliony euro (cca 128 mil. Kč) jako granty na zajímavé herní projekty. Prakticky vláda bude moci zaplatit tamním studiím až 40% nákladů, které stojí převedení konceptu na funkční verzi hry. Samozřejmě, peníze nedostane jen tak někdo. Předně musí jít o francouzské vývojáře, jejichž hra bude tvořena ve Francii, a celý projekt musí mít také nějakou 'uměleckou hodnotu', jinými slovy - ministerstvo jej musí považovat za kultuře prospěšné. Na klony Grand Theft Auta a podobných násilných titulů vláda přispívat nehodlá, vývojáři odlišných her mohou zkusit zažádat o grant do 1.září.

Francie je přitom zemí, jejíž vývojáři a vydavatelé se nikdy v konkurenci ostatních neztratili. Dnes je domovem UbiSoftu, stojícího za mnoha hity, inspirovanými knihami Toma Clancyho, a také pro společnost Atari (Infogrames). Malá studia ale údajně trpí, protože na vytvoření špičkové a úspěšné hry je dnes potřeba více peněz. Podle určitých odhadů se průměrné náklady na herní titul pohybovaly před deseti lety kolem 200 000 liber (9mil Kč), dnes se toto číslo více než zpětinásobilo. Tyto sumy ale zřejmě platí jen pro Francii (západní Evropu) a samozřejmě je nutné brát je s rezervou.

Související články: Finanční výsledky UbiSoftu, Vydavatelský plán UbiSoftu pro rok 2003, Podivné marketingové praktiky UbiSoftu, Infogrames v problémech?, Infogrames změní název

zdroj: BBC, BluesNews

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.