zavřít

Flashová hříčka rozhodne o chování aut bez řidičů

Android Windows

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Zatímco metro bez řidiče už je pro spoustu měst každodenní realitou, auta bez řidičů jsou stále ještě spíše hudbou budoucnosti. Když letos v květnu samořízené auto Uberu srazilo během testování v Arizoně ženu, znovu se rozpoutala debata o tom, kdo má být v případě nehody vlastně odpovědný. Hra Fuzzy tenhle etický problém asi nerozsekne, minimálně vás ale přiměje k zamyšlení.

Flashovka Fuzzy vám položí sérii záludných otázek v oblasti etiky. Přitom na ně vlastně neexistují správné, ani špatné odpovědi. Je jich celkem devatenáct a každá z vašich voleb se před vámi odehraje na obrazovce. Budete brát ohled na zvířata přebíhající přes cestu? Má auto preferovat bezpečí řidiče, anebo nezodpovědného chodce?

Samozřejmě je otázka, kdo by sedl do samořídícího auta s vědomím, že s ním v případě možné srážky s chodcem raději narazí do stromu, ale volba je na vás. Ve většině situací také nemusíte udělat vůbec nic. Poté, co své řidičské rozhodnutí učiníte, ukáže vám Fuzzy přehledný procentuální graf, kde zjistíte, jak se ve stejné situaci zachovali ostatní hráči.

Hříčka může, ale nemusí ovlivnit budoucí morálku umělé inteligence, kterou do aut společnosti reálně nainstalují, proto byste měli volit zodpovědně. Samozřejmě jen do té chvíle, kdy se hromadného hlasování chopí nejrůznější trollové. Fuzzy si můžete vyzkoušet buď v prohlížeči nebo na libovolném zařízení s Androidem prostřednictvím Itch.io.

Tagy: samořídící vůz samořídící auto etika Uber

Zdroje: itch.io

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.