zavřít

Blizzard chystá mobilní hry taky podle Overwatche, Warcraftu a StarCraftu

Android iOS

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Mysleli jste si, že Blizzard skončí jen u Diablo Immortal? Chyba lávky. Výkonný producent a jeden ze spoluzakladatelů firmy potvrdil, že nedávno oznámené Diablo rozhodně nebude poslední mobilní hrou Blizzardu. Svých mobilních her se dočkají Overwatch, Warcraft i StarCraft.

Allen Adham řekl na jednom z panelů na BlizzConu doslova: „V současné době pracuje řada našich nejlepších vývojářů na mobilních hrách, a to podle všech našich značek. Na některých z nich spolupracujeme s externími partnery, jako je to v případě Diablo Immortal, a spoustu z nich si děláme interně sami.“ Na Adhamovo prohlášení upozornil před několika dny na Redditu uživatel butt_ass_butt.

Adham tak žádnou novou konkrétní mobilní hru neoznámil, ale de facto potvrdil, že se v dohledné době na mobilní trh dostane nějaká hra podle Warcraftu, StarCraftu i Overwatche. Otázkou je, co Adham myslel tím „podle všech našich značek” - mobilní hru podle The Lost Vikings nebo Rock n' Roll Racing bych popravdě nečekal, a pokud ano, dostane se k nim firma až později. Přednost nepochybně dostanou aktivní a populární značky.

Na závěr své odpovědi Adham ještě dodal, že Blizzard má momentálně ve vývoji víc her než kdy jindy v historii. Ostatně různí zástupci firmy během posledního týdne několikrát zopakovali, že v Blizzardu je pořád několik týmů pracujících hned na několika projektech ze série Diablo.

Na BlizzConu došlo pouze ke kontroverznímu oznámení Diablo Immortal, a i když nic jiného oficiálně potvrzeno není, s nejvyšší pravděpodobností se chystá jak plnohodnotné Diablo IV, tak remaster či remake prvních dvou dílů.

Adham a nejen on vysvětluje v různých rozhovorech i panelech motivaci pro vývoj mobilních her jednoduše, logicky a nepřekvapivě: firma se díky tomu může dostat k násobně většímu počtu hráčů, než kolik jich kdy zvládne oslovit na PC. Herních počítačů a konzolí je na trhu nesrovnatelně méně než mobilních telefonů, nemluvě o některých trzích, kde mladší generace tradiční herní desktopy vůbec nemusí mít.

Budoucnost Blizzardu bude nesmírně zajímavé sledovat. Osobně tak nějak čekám, že remaky a remastery budou to jediné, co Blizzard vydá exkluzivně na PC. Až si firma dokončí tohle remakeovací kolečko a pošle na trh přeleštěné verze všech svých starých her, bude dost možná primárně mobilní a sekundárně multiplatformní. Dost jasně to naznačují nejen aktuální události, ale i dlouhodobé směřování firmy.

Těžko si totiž představit, že nevyhnutelné Diablo IV bude pouze na PC. Možná nevyjde na všechny platformy najednou, ale dříve či později se dostane na všechno, včetně Switche. A až dojde třeba na nějakou streamlineovanou akční strategii (šablona Clash of Clans je příliš úspěšná na to, aby si ji mohl Blizzard dovolit ignorovat) ze světa StarCraftu, vyjde na všechno od mobilů až po PC a bude podporovat cross play. Tak, jako to plánuje The Elder Scrolls Blades.

Co nejrozšířenější platforma nebo co největší množství platforem a zároveň co nejmenší překážky, jak se ke hře dostat (např. nižší, nebo rovnou žádná pořizovací cena), dávají z obchodního hlediska absolutní smysl. Dokonce takový, že po letech držení se zuby nehty PC a do jisté míry konzolí nemůže neustále se měnící trh ignorovat dokonce ani Blizzard, ať se nám to líbí, nebo ne. My, tradiční hráči, už totiž dost možná nejsme cílová skupina.

Tagy: StarCraft (série) Warcraft (série) Diablo (série) akční fantasy RPG mobilní hry diablovka klikfest overwatch

Zdroje: Blizzard

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.