Blizzard chystá remake Warcraftu III s krásnou novou grafikou a matchmakingem
zdroj: Foto: Activision Blizzard

Blizzard chystá remake Warcraftu III s krásnou novou grafikou a matchmakingem

2. 11. 2018 22:05 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Není to sice Warcraft IV, ale BlizzCon přece jen věrným fanouškům Thralla, Arthase a spol. přinesl velice potěšující novinky. Chystá totiž remake Warcraftu III, a to jak původního Reign of Chaos, tak i datadisku Frozen Throne v jednom lákavém balíčku. Bude to ta stejná hra, jen nesrovnatelně hezčí a upravená pro moderního hráče. Třeba matchmaking do multiplayeru asi neodmítne ani ten nejzarytější tradicionalista.

Už teď je mi úplně jasné, že si kompletně celý Warcraft III projdu znova. Těším se na setkání se starými známými, ovšem vymodelovanými do nové 4K krásy. Co třeba takový Rexxar a jeho netradiční osamělé dobrodružství! První trailery se ovšem soustředí spíš na Arthase a na boj proti Plamenné legii, jak se můžete přesvědčit v následující trojici videí.

zdroj: Archiv

zdroj: Archiv

Napěchovaní dojmy? Tak si uvnitř hlavy uvolněte nějaké místo, zbývá ještě pár zásadních informací. Jednou z nejdůležitějších je skutečnost, že se vrací i všemocný editor a fanouškovské mapy. Nikdy nezapomenu, jak jsme kdysi ve Warcraftu III asi pět hodin bránili Helmův žleb nebo jak jsme utíkali před vlkodlakem. To všechno by se teď mělo vrátit.

Ne tedy úplně teď, to bych vám zase lhal, ale dlouho čekat nebudete. Blizzard slibuje, že remake, mimochodem pojmenovaný Warcraft III: Reforged, vyjde příští rok. Už nyní si ho můžete předobjednat ve standardní edici za 30 eur. Existuje ještě speciální edice za 40, v které jsou i drobnosti do Hearthstonu, WoW, Heroes of the Storm a Diabla 3, a pak ještě ultimátní za 70, v níž dostanete navrch virtuální vstupenku na BlizzCon.

Kdybych chtěl být pěkně tematicky rozladěný, mohl bych na téma psaní článků v pátek večer zahlásit: „Zase práce?“ Ale já rozladěný nejsem. Nenapadá mě lepší způsob, jak strávit začátek víkendu, než sledováním videí z krásného (staro)nového Warcraftu. Ať už to tu je.

Warcraft III: Reforged zdroj: tisková zpráva

Warcraft III: Reforged zdroj: tisková zpráva

Warcraft III: Reforged zdroj: tisková zpráva

Warcraft III: Reforged zdroj: tisková zpráva

Nejnovější články