Díky nadcházející mobilní verzi Stardew Valley můžete farmařit už opravdu kdekoliv
zdroj: tisková zpráva

Díky nadcházející mobilní verzi Stardew Valley můžete farmařit už opravdu kdekoliv

10. 10. 2018 11:36 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Už jsou to téměř tři roky od vydání, ale skvělý farmářský simulátor Stardew Valley stále neřekl své poslední slovo. Na začátku srpna konečně dorazil dlouho očekávaný multiplayer pro počítače a nyní se vývojář ze studia ConcernedApe pochlubil mobilní verzí hry, která dorazí již tento měsíc na zařízení s nakousnutým jablkem, později i na zeleného robůtka.

Po pokrytí mobilních zařízeních snad nebude žádná současná smysluplná technologie, na které byste nenašli Stardew Valley. Pro VR se úplně nehodí a na chytrých hodinkách bych ji určitě hrát nechtěl. Za těch pár let se ale podívala na všechny významnější platformy. Začala zkraje roku 2016 na PC (ať už Windows, Linux, nebo OS X), aby se koncem téhož roku podívala na PlayStation 4 a Xbox One.

O rok později se farmářského života dočkali i majitelé Switche a k možná nejpřekvapivějšímu portu došlo letos v květnu, kdy se zázemí Stardew Valley rozšířilo o PS Vitu. Vrcholem pokrytí co možná největšího množství zákazníků budou chystané mobilní verze.

zdroj: Archiv

Už 24. října se v App Store odemkne nijak neořezaná verze hry, která je jen a pouze přizpůsobena dotykovým displejům. Pro opravdové zájemce byly spuštěny předobjednávky s pevnou cenou 9 eur. Mobilní verze je plnohodnotnou hrou, která nenabízí žádné mikrotraskace, ale ani multiplayer. Ovšem divil bych se, kdyby zrovna v případě telefonů dříve či později nevznikl.

Pomocí iTunes si dokonce můžete přetáhnout uložené pozice z počítače do podporovaného iPhonu či iPadu, ale dejte si pozor na mody. Ty mobilní zařízení nepodporují a mohlo by tak dojít k poškození savů. Zároveň se pracuje na verzi pro telefony s operačním systémem Android, ale v tomto případě je jedinou informací příslib budoucnosti.

Stardew Valley zdroj: Concerned Ape

Vývojář Eric Barone na svém blogu zdůrazňuje, že vývoj mobilních verzí nijak neovlivňuje ostatní práce na hře. Stará se o ně totiž externí britské studio The Secret Police, zatímco ConcernedApe na celou věc jen dohlíží a řeší marketing.

Další externí studio Sickhead Games, které se postaralo o porty na konzole, nyní dokončuje multiplayer pro PlayStation 4, Xbox One a Switch, přičemž poslední jmenovaná se dočká jako první.

A sám Barone se může věnovat samotné hře, tedy přípravě nových updatů dále prodlužujících životnost už tak dost bohatého projektu. Napadají mě jen dvě otázky – jak dlouho ještě budeme slýchat o Stardew Valley a kdy nastane správný čas na plnohodnotné pokračování.

Nejnovější články