zavřít

Česká mobilní hra Husky: The Savior pomáhá dětským obětem války

Android iOS

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Herní studia přispívají na dobrou věc relativně často – ať už přímo, nebo skrz výnosy z různých DLC nebo skinů. Husky: The Savior je minimálně v českém kontextu unikátní projekt, který peníze na charitu vybírá přímo samotným hraním, a přitom vás netradiční formou poučí o hrůzách syrského konfliktu.

Husky: The Savior vyvinula skupina českých vývojářů ve spolupráci s mezinárodní humanitární organizací ADRA. Hra má mimo jiné upozornit na problém tzv. ztracené generace, která vyrůstá ve válkou dlouhodobě ochromených zemích.

„Žijeme v 21. století - době sociálních médií, neuvěřitelného vědeckého pokroku, pokročilé zdravotní péče a celkovém luxusu. Všichni víme, co se děje v Sýrii, přesto nejsme schopni to zastavit,” uvádí Šimon Pánek k motivaci svého týmu, proč s vývojem hry před dvěma roky začali. „Husky nabízí skvělý způsob, jak se může zapojit opravdu každý,“ dodává.

Sbírka totiž probíhá nejen prostřednictvím in-game nákupů herní měny, ale poputuje na ni i 70 % zisků z inzerce. Hrát tedy můžete zcela zdarma, a přesto přispějete. „Většina zisku půjde na vzdělávací a sociálně-psychologickou pomoc dětem zasaženým následky probíhající občanské války v Sýrii,” říká ředitel české pobočky organizace ADRA Radomír Špinka.

Husky: The Savior si už nyní můžete zdarma stáhnout, pokud vlastníte mobilní telefon s Androidem nebo iOS. Nejde přitom o jedinou hru inspirovanou válkou v Sýrii – v koprodukci francouzské veřejnoprávní televize Arte a studia The Pixel Hunt v těchto dnech vychází mobilní adventura s poetickým názvem Bury me, my Love. Prolog si můžete zdarma vyzkoušet na stránkách projektu.

 

Tagy: charita občanská válka v Sýrii

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.