Firaxis chystá Pirates 2, Civilization: Conquest
zdroj: tisková zpráva

Firaxis chystá Pirates 2, Civilization: Conquest

15. 5. 2003 13:13 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Vydavatelská společnost Atari a známý vývojářský tým Firaxis Games dnes oznámili, že spolu hodlají nějakých pár let spolupracovat na vydávání svých titulů.

Uzavření této smlouvy je celkem pochopitelné vzhledem k tomu, že Atari je novým názvem společnosti Infogrames. Pokud navíc tápete, čím že to je studio Firaxis tak známé, pak vězte, že má na svědomí sérii Civilization, Alphu Centauri a je vlastně i jakýmsi domovem slavného designéra Sid Meiera. Smlouva mj. zahrnuje vývoj a publikování dlouho očekávaného návratu klasické hry Pirates! a také různých dalších záležitostí týkajících se již zmíněné Civilization.

Tisková zpráva dává na vědomí, že nový titul Pirates! by se měl objevit až v průběhu příštího roku, přičemž by měl navázat na velký hit z roku 1987, který tím, že kombinoval otevřenou RPG, real-time adventuru a akci, nastavil určitý standard pro zpracování her. Také se úplně poprvé objevila zmínka o druhém datadisku pro Civilization III. Ten se má jmenovat Civilization: Conquest a k dispozici by měl být již o prázdninách.

Atari také přeneslo na Firaxis práva na několik klasik, včetně Sid Meiers Colonization, Covert Action, Gunship, Silent Service: The Submarine Simulation, F19 Stealth Fighter, F15 Strike Eagle a Sid Meierova CPU BACH.

zdroj: TTG

korg

Nejnovější články