zavřít

Firaxis chystá Pirates 2, Civilization: Conquest

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Vydavatelská společnost Atari a známý vývojářský tým Firaxis Games dnes oznámili, že spolu hodlají nějakých pár let spolupracovat na vydávání svých titulů.

Uzavření této smlouvy je celkem pochopitelné vzhledem k tomu, že Atari je novým názvem společnosti Infogrames. Pokud navíc tápete, čím že to je studio Firaxis tak známé, pak vězte, že má na svědomí sérii Civilization, Alphu Centauri a je vlastně i jakýmsi domovem slavného designéra Sid Meiera. Smlouva mj. zahrnuje vývoj a publikování dlouho očekávaného návratu klasické hry Pirates! a také různých dalších záležitostí týkajících se již zmíněné Civilization.

Tisková zpráva dává na vědomí, že nový titul Pirates! by se měl objevit až v průběhu příštího roku, přičemž by měl navázat na velký hit z roku 1987, který tím, že kombinoval otevřenou RPG, real-time adventuru a akci, nastavil určitý standard pro zpracování her. Také se úplně poprvé objevila zmínka o druhém datadisku pro Civilization III. Ten se má jmenovat Civilization: Conquest a k dispozici by měl být již o prázdninách.

Atari také přeneslo na Firaxis práva na několik klasik, včetně Sid Meiers Colonization, Covert Action, Gunship, Silent Service: The Submarine Simulation, F19 Stealth Fighter, F15 Strike Eagle a Sid Meierova CPU BACH.

zdroj: TTG

korg

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.