zavřít

Filmový BioShock

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Gore Verbinski na postu režiséra by mohl být zárukou, že se tenhle filmový snímek na motivy videohry povede.

V kontextu úrovně současné módní vlny, která vyplavila spoustu naprosto otřesných filmů na motivy nějaké videoherní předlohy (čest snímkům jako je Silent Hill) by se mohlo zdát, že dnes představená adaptace úspěšného BioShocku nebude žádnou výjimkou. Nicméně pozor, má jít o největší takovou událost od roku 2005, kdy se Fox a Universal společně angažovali u filmového Halo (z něhož ovšem posléze vycouvali). Přičemž jsou to právě Universal Studios, co si u BioShocku chtějí spravit chuť.

Projekt sice ještě nemá stanovené datum, kdy že se objeví v kinosálech, ale na režisérské židli usedne dobře známý Gore Verbinski (Piráti z Karibiku či Kruh) a na scénáři se má podílet John Logan (Gladiátor, Letec). Tedy kvalita slibující, že z toho ve finále opravdu něco koukatelného bude.

Navíc je Verbinski doslova unesen příběhem BioShocku a unikátním prostředím, v němž se odehrává - konkrétně je řeč o stylu Art Deco a postavách velkého taťky a malých sestřiček. Tvůrci BioShocku nabízená story má mít prý silný kinematický potenciál, pročež se Verbinski spojil s kreativním režisérem hry Kenem Levinem a dost možná, že i tohle jméno posléze uvidíme v závěrečných titulcích připravovaného snímku. Verbinski tlačí na pilu, co to jde: chce začít s přípravami hned v okamžiku, kdy bude hotový scénář.

Závěrem snad ještě zmínka o Take Two, kteří herní vývojáře zodpovědné za BioShock od roku 2006 vlastní - jmenovitě o Straussi Zelnickovi, jenž byl hlavní osobou při jednání s Universalem ohledně financování filmu. Zelnick slibuje, že podobný kolaps, jako tomu bylo u Halo, kde si do toho Jackson a Bungie nechtěli nechat příliš mluvit, prý určitě nehrozí. Mimochodem, koho byste vlastně v tomhle filmu zvolil do hlavní role?

zdroj: Eurogamer

mart

Novinky na CZC.CZ

 • hra NBA 2K20

  Hry vydané v rámci legendární franšízy NBA 2K se za dlouhé ...

  2499 Kč Koupit
 • hra NBA 2K20

  Hry vydané v rámci legendární franšízy NBA 2K se za dlouhé ...

  2499 Kč Koupit
 • hra NBA 2K20 (Xbox ONE)

  Hry vydané v rámci legendární franšízy NBA 2K se za dlouhé ...

  1799 Kč Koupit

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.