Episode One pro Half-Life 2 dokončena
zdroj: Archiv

Episode One pro Half-Life 2 dokončena

25. 5. 2006 12:12 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Může to působit zvláštně, když je samostatně spustitelný datadisk Episode One pro Half-Life 2 primárně určen k digitální distribuci, ale byl prohlášen za gold, čímž se asi myslí především vytvoření gold mastera pro jeho krabicovou verzi.

Tu dodají EA Czech do domácích obchodů 2. června (předobjednávka z GameShopu za 599 Kč), čili v den evropské premiéry a o den později, než bude dostupný na Steamu za 20 dolarů (nyní tam platí 10% sleva). Koupí získáte přístup i k multiplayerovým hrám HL2: Deathmatch / Half-Life Deathmatch: Source a také k interaktivnímu technologickému demu HL2: Lost Coast.

zdroj: Archiv O náplni Episode One, předváděném v novém navnaďovacím videu (27 MB, WMV) s Alyx v ani ne půlminutové sekvenci, jste se vše dozvěděli z včerejšího preview. Proto se spíš zastavíme u výroků šéfa Valve z tiskové zprávy. Trilogie epizod pro HL2 má být završena o Vánocích 2007 a tato první obsahuje i první pohled na druhou část plánovanou na konec letošního roku. Odvážné to tvrzení, když mnoha odklady sužovaná Episode One zabrala tvůrcům 18 měsíců, což se Gabe Newell snaží úsměvně argumentovat tvrzením, že zákazníci radši preferují takovéto pokračování než čekání 6 let na další masivní produkt (Half-Life 3).

Prezident a zakladatel Valve očekává stejný vliv epizodického obsahu na celé singleplayerové hraní, jako měl úspěch Counter-Strike na všechny multiplayerové akce, kde dosáhl 80% podílu. Frekventované vypouštění nového obsahu i vylepšování technologie údajně má být přínosem pro hráče i vývojáře, i když my si stále myslíme, že z toho profitují jen ti druzí jmenovaní - viz Sin Episodes nebo příslib opět pouze 4-6 hodin dlouhé zábavy u Episode One (oproti tomu datadisk Rome: Alexander, šířený od 1.6. jen přes internet, nabídne podstatně bohatší obsah a stojí přitom o 5 dolarů méně). Poslední perličkou je zmínka o patnáctimilionové prodejnosti celé Half-Life série, z čehož čtyři miliony dělá druhý díl (do zbytku asi muselo být započítáno i CS).

zdroj: PR

jd

Nejnovější články