zavřít

EA hráčům banány rozdávat nebudou

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Záměr trestat provinilce v oficiálních fórech tím, že nebudou smět užívat zakoupené hry, nakonec padl.

Na jednom z fór na stránkách Electronic Arts (konkrétně na tomhle, patřícím pod Command & Conquer Red Alert 3) se objevilo dosti ultimátní stanovisko od moderátora s přízviskem APOC, online komunitního manažera EA. Šlo o výhružku, že pokud by byl vybraný přispěvovatel na fóru zabanován, měl být současně zakázán jeho přístup k EA hrám, resp. k jeho účtům vytvořených ve hrách jako Spore či Red Alert 3. Neboť účet vytvořený na fóru prý je přímo provázán s jedním hlavním (Master) EA účtem, který slovy klasika vládne všem :) Důvodem pro tohle bezprecedentně restriktivní opatření měla být snaha, aby se diskutující v rámci fóra chovali na úrovni a dodržovali jeho pravidla.

Není přitom bez zajímavosti, že podobné kroky už tady ze strany EA v minulosti byly, šlo o moderátora oficiálního Spore fóra, který hrozil banem všem diskutujícím, jimž se nelíbila u Spore implementovaná SecuROM ochrana. Uvedený ban by jim vedle přístupu do fóra zamezil i používání vytvořeného účtu ve Spore.

Nicméně stejně jako v dřívější Spore kauze i tentokráte vytáhla EA hodně rychle bílou vlajku s tím, že šlo jenom o hrubé nedorozumění. Účty pro přístup k oficiálnímu Red Alert 3 diskusnímu fóru a k EA hrám, potažmo službám, mají býti rozhodně separátní, tudíž v žádném případě nehrozí, že by eventuální ban ve fóru ohrozil možnost hráče hrát daný herní titul online. Hmm.

zdroj: Blue's News, Shacknews

mart

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.