zavřít

Druhé kolo pro odpadlíky z Core Design

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Tomb Raider: Angel of Darkness zajisté sklidil více pozornosti, než by si zasloužil.

Mediální bublinu kolem jinak průměrné hry vyvolala jak její překvapivá prodejnost, tak i nucený odchod jednoho z představitelů vývojářské firmy Core Design a hodně se mluvilo též o téměř souběžně vydaném filmu Tomb Raider: The Cradle of Life s Angelinou Jolie. Jak se ukazuje, oba zakladatelé zmiňovaného studia Core Design, bratři Smithové, kteří po fiasku odešli (respektive Jeremy byl víceméně vyhozen a Adrian ho dobrovolně následoval) se nyní hodlají znovu pustit do vod herního průmyslu. Spolu s několika dalšími a nyní již bývalými zaměstnanci Core totiž zakládají nové studio, o jehož oficiální existenci se zřejmě dozvíme již v pondělí.

Aby nedošlo k fámám, stávající Core Design se nerozpadá, ačkoliv podle stavu firemní homepage a kvůli dřívějším zprávám by se to tak mohlo jevit. Firma bude s většinou svých zaměstnanců dále pokračovat v chystaných projektech, ačkoliv pod Tomb Raider se už zřejmě nikdy nepodepíše. Případné nové díly bude totiž podle dřívějších vyjádření Eidosu tvořit studio Crystal Dynamics (tvůrci Legacy of Kain).

zdroj: C&VG

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.