zavřít

Dopaden zloděj her od Microsoftu

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Policejní detektivové řešili podezřelého zaměstnance s objemným pytlem přes rameno.

Že piráti jsou dnes i v hledáčku policejních detektivů není žádným tajemstvím, poslední historka z kuchyně Microsoftu je ale přesto - ač patřičně odstrašující - něčím ne zcela běžným. Ve firmě se totiž začaly povážlivě ztrácet kopie nejnovějších her, až někomu z vedení došla trpělivost a zavolali si na pomoc profesionály. Ti brzy zúžili své zorné pole na pracovníka Rodneyeho Graye a rozhodli se jej oslovit ve chvíli, kdy z práce odcházel s nacpaným pytlem přes ramena. Možná to byla shoda náhod a třeba Rodney znervózněl, na dálnici se každopádně choval dost nepřístojně a po několika přestupcích jej policie mohla v klidu zastavit - tím spíš, že Rodney měl navíc pozastavenou platnost řidičského průkazu. A z plné červené tašky se zase vyklubalo třicet ukradených promo kusů Fable 2 a Gears of War 2, tedy podzimních X360 hitů letošního roku.

Pak už to šlo samo od sebe, Rodney se přiznal, že hry chtěl prodávat a že jich doma má nastřádáno něco ke stovce. Možná nejzajímavější na celém případu je fakt, že nešlo o nikoho přímo z Microsoftu, ale o zaměstnance memphiského Technicoloru, který firmě pomáhá s balením, skladováním a distribucí. Ale co si o tom všem musí myslet nebohý CliffyB, jehož výše zmiňované dílko s dvoutýdenním předstihem uniklo na torrenty z nějakého podobného zdroje (k těmto hrám mají prý v Microsoftu předčasný přístup stovky lidí), to se neodvažujeme ptát...

zdroj: Commercial Appeal, Shacknews

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.