Další smrt v internetové kavárně
zdroj: tisková zpráva

Další smrt v internetové kavárně

26. 1. 2003 21:50 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Většina dosavadních zpráv o úmrtí někoho, kdo se příliš odevzdal počítačovým hrám a zejména pak těm, které je možné hrát přes internet, se týkala smrti z vyčerpání nebo jiných řekněme "vnitřních" příčin.

Jenže před týdnem se objevil případ, který otřásl nejen internetovou kavárnou v kanadském Vancouveru.
Zvětšit Christian Kwee byl průměrným 17letým mladíkem z předměstí. Nepatřil sice mezi žádné šprty, ale své představy o budoucnosti a studiu měl. Osudnou se mu však stala vášeň zvaná Counter-Strike, velice oblíbený to titul v místní internetové kavárně, kde se pravidelně pořádaly turnaje. A Christian v této hře vynikal. Dokonce to velice rád dával najevo svým spoluhráčům v kavárně. Jednoho dne však jeho radost dospěla do fáze, kdy přestala být únosnou pro jednoho z účastníků hry. Když ho Christian ve hře skolil a ještě si dovolil mít škodolibé poznámky na soupeřovu adresu, stalo se něco nečekaného. Zloba virtuálního soupeře vstoupila do jeho živého protějšku sedícího nedaleko Christiana v kavárně a proměnila se v kulku, která ukončila jeho mladý život.

To není příběh žádné nové hry, to je bohužel skutečnost. Policie zatím nezatkla nikoho a případ stále vyšetřuje. Svědkové se pochopitelně po činu rozprchli, ale okolo 20 jich však již vypovídalo o tom, co v inkriminovaný den viděli. Policie také zabavila oba počítače, tedy ten, před kterým našel Kwee svou smrt a ten, před kterým těsně před činem seděl neznámý vrah.

korgull

Nejnovější články