Další hry na filmovém plátně
zdroj: Archiv

Další hry na filmovém plátně

16. 7. 2002 1:23 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Před našima očima se čím dál častěji začínají objevovat souboje mezi zdánlivě nesrovnatelnými živly.

zdroj: Archiv Na jedné straně stojí herci z masa a kostí, na straně druhé jejich virtuální protějšky, či noví digitální superhrdinové. Výhody obsazení těch druhých začínají být stále zjevnější - neremcá to, vyšvihne to před kamerou jakoukoli možnou i nemožnou pózu, když je třeba, tak se to nestydí, nemusí to spát, jíst a v neposlední řadě to ani nevyžaduje honorář. A když už vás to přestane bavit, prostě vypnete počítač. Samozřejmě tím nechci nijak zlehčovat jistě složitou práci skutečných herců, kteří i v té dnešní, nejrůznějšími moderními technologiemi opředené době mají své kouzlo. A kdyby neměli, tak by nevznikaly filmy, které by známé hrdiny ze světa her přilákaly také do toho hmotnějšího světa, jako tomu bylo například i u božské Lary Croft ztvárněné neméně atraktivní živou herečkou Angelinou Jolie.

A jak se zdá, Lara Croft nebyla ani prvním počítačovým hrdinou a zdaleka nebude ani tím posledním, který se objeví na filmových plátnech. Hned dvě velké filmové společnosti si dělají zálusk na akční hry, jejichž název vám zdaleka nebude neznám. Jde o Return to Castle Wolfenstein a Alien vs. Predator.

Společnost 20th Century Fox a Paul Andersou, jenž má na svědomí mj. i předělávku známé hry Resident Evil, se jala vytvořit nový film založený na jedné z nejoblíbenějších akčních her, Alien vs. Predator. Asi nejenom jistá podoba s názvem starého známého filmu "Predator" (i jeho pokračování) a série Alien (Vetřelec), přilákala přiložit ruku k dílu také producenty těchto snímků. Asi každého z vás napadne, že se bude příběh točit okolo duchaplného lidského vědátora, který se pustí do zaručeně bezpečných experimentů, které se mu naprosto nepochopitelně vymknou z rukou. Že pak půjde o žvot asi netřeba dodávat.

Ale proč že jsme se výše zmiňovali také o hře Return to Castle Wolfenstein? To proto, že další velká filmová společnost, tentokrát to je Columbia Pictures, se rozhodla, že tuto hru převede na filmový pásek. O tomto připravovaném filmu však není více známo.

zdroj: CNN, Yahoo

korgull

Nejnovější články