zavřít

Cold War a And Then There Were None česky

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Edice HYPERMAX, společný projekt firem Cinemax a Hype, pod jehož křídly v posledních dnech vyšly Earth 2160 CZ a Jagged Alliance 2: Wildfire, se v dohledné době rozroste o několik nových titulů, vždy za necelou tisícovku.

Prvním z nich se začátkem prosince stane špionážní third-person akce Cold War od pražských Mindware Studios, na čemž se po zdlouhavém a složitém vyjednávání nakonec úspěšně dohodl David Boček s distributorem DreamCatcher. Půjde o verzi s českými titulky, které jsou už hotovy a momentálně se testují, ale obrázky bohužel nejsou k dispozici.

Před Vánocemi přijde anglická verze nedávné dobrodružné hry Voyage / Journey to the Moon podle románu Julese Verna o cestě na Měsíc, kterou bude začátkem příštího roku následovat další, tentokrát detektivní adventura Agatha Christie: And Then There Were None. Její lokalizace do češtiny bude zahrnovat in-game texty, titulky a návod. Nukemovu recenzi této aktuální hry, vzniklé na motivy literárního díla u nás známého pod názvem Deset malých černoušků, publikujeme příští týden a zde je malá ukázka se zápletkou příběhu:

    V úvodní filmové sekvenci jsme svědky příjezdu osmi osob do přístavu, odkud jsou Patrickem eskortováni na nedaleký ostrov. Zde je již očekávají manželé Tomas a Ethel Rogersovi, kteří byli novým majitelem rezidence, jakož i celého ostrova, panem Owenem najati, coby služebnictvo. Ti se mají o nové hosty starat po celý nadcházející víkend. Naneštěstí pro Patricka Narracotta kdosi potopí jeho loď a tak je nucen na ostrově zůstat. Snad se pro něj někdo z pevniny vypraví, i když ne dříve než utichne ta ošklivá bouře. Během večeře se hosté navzájem seznamují a probírají, mimo jiné, i poněkud morbidní básničku o deseti malých námořnících, která visí zarámovaná nad krbem. Podstatou básně jsou nepěkné nehody či jiné skutečnosti, které mají za příčinu ubývání počtu námořníků, až nezbude jediný z nich. Nemalou důležitost básničky podtrhuje i nepřehlédnutelná dekorace jídelního stolu, v podobě deseti malých porcelánových námořníků, stojících v kruhu na podstavci.

    Po vydatné večeři se hosté usadí ve společenské místnosti s krbem, načež Tomas Rogers, dle instrukcí, pustí gramofonovou desku s uvítací řečí od samotného pana Owena, který na ostrov, zdá se, dosud nedorazil. To, co se z trychtýřovité trouby fonografu ozývá, však nepotěší nikoho. Hosté i služebnictvo jsou jeden po druhém jmenováni a detailně obviněni z vražd jednoho i více osob. Pouze převozník Patrick Narracott nebyl panem Owenem obviněn. Od této chvíle se ostrov stal pro všechny oficiálním vězením. Ještě než se všichni stačí z uvítací řeči vzpamatovat, je jeden z hostů pravděpodobně otráven. Později si kdosi všimne, že jeden z porcelánových námořníků zmizel. Od tohoto okamžiku se v roli Patricka Narracotta ujímáte amatérského vyšetřování, neboť právě teď hra opravdu začíná... [více v recenzi již brzy]
zdroj: PR

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.