zavřít

Co tvrdí další recenzenti Saints Row 2?

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Pochyby o hodnocení Oficiálního Xbox Magazínu se nenaplnily, ani jinde neklesají pod osmičku. + PROČ ODKLAD PC VERZE?

Po zářijovém verdiktu britského Oficiálního Xbox Magazínu nad očekávaným klonem GTA Saints Row 2 se velmi zvedla očekávání, jak dopadne v dalších recenzích. Přeci jen, ne každý věří plátku, který má Microsoft tak silně pod palcem a který rozdává desítky na potkání (viz v aktuálním čísle udělění 10/10 třetímu Falloutu). Obavy se ale nakonec ukázaly být liché. Hodnocení v zahraničních internetových médiích totiž obvykle neklesla pod 8/10, což je velice slušný výsledek.

Tak například recenze Eurogameru sice začínala v negativním duchu, když zmínila velké technické nedostatky na poli grafiky a framerate. Vzápětí ale vyzvedla především zábavnou hratelnost, tuny možností na poli přizpůsobování vzhledu svého majetku a nekonečný příval skvělých miniher. Ani multiplayer prý nezklamal, za pozornost ale stojí spíše co-op, neboť deathmatch trpí kvůli ovládání, které není vhodné pro frenetickou akci. Hra zde získala 9/10.

Recenzent amerického IGN si zase postěžoval na příliš se opakující hudbu znějící z rádia, jinak se ale rovněž omezil spíše na chválení - hratelnosti, miniher a co-opu. Ve výsledku to tam stačilo na 82%. Hodnocení dalších webů a časopisů se příliš neliší – pokaždé je zmíněna výborná hratelnost, která sice trošku trpí technickými nedostatky, ale ty lehce vyváží skvělý kooperativní mód. A hlavně že je hra brána s nadhledem a nejednou se u ní zasmějete. „Je to skvělá, hloupá zábava,“ říká australský IGN. Stačí se přenést přes nedostatek realismu a prostě se bavit.

Premiéru si Saints Row 2 odbylo 14. října v USA, zákazník v západní Evropě se dočká pozítří 17. října a ten domácí by ho měl mít začátkem příštího týdne (předobjednávka lokalizované verze). Ovšem pozor, pořád mluvíme jen o vlastnících Xbox 360 a PlayStation 3. Oproti nim si majitelé PC na svou verzi hry ještě nějakou dobu počkají – jak dlouho, to neví ani samo THQ. Některé online-shopy uvádí začátek listopadu, ale to je spíš jen takový odhad. Podle čerstvých informací TISCALI z dneška by se PC hra měla objevit až později než v listopadu.

Důvodem ale tentokrát není taktizování výrobce kvůli příslibu větších výnosů z X360/PS3 (jako třeba u EndWar, Assassins Creed či Mirrors Edge), nýbrž především potřeba ladění technických nedostatků a řešení momentálně prý dosti velké zabugovanosti této verze. Doufejme tedy, že se čekání vyplatí - více o Saints Row 2 v našem preview, dojmech a předchozím zpravodajství.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Saints Row 2 může slavit  [24.9.2008 20:20 - levis]
Videa: Saints Row 2, Bioshock PS3, Force Unleashed  [11.9.2008 22:22 - levis]
Trailery: Saints Row 2, The Last Guy, Race Pro  [15.8.2008 10:10 - levis]
Úvodních 9 minut hraní Saints Row 2  [27.7.2008 13:13 - levis]

zdroj: IGN, Eurogamer, Wikipedia, Gamerankings, vlastní

campercz

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.