zavřít

Co se děje s ATARI a ION Storm?

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Herní distributor Atari (předtím Infogrames) na tom po finanční stránce není zrovna nejlépe.

Vykazuje ztrátu, musel si brát před Vánocemi úvěr, aby vůbec mohl uvést novinky na trh, a také se zbavil svých dvou slavných sérií, když prodal Midway práva na Unreal Tournament a Take 2 zase převzalo značku Civilization. Atari proto nedávno vyměnilo šéfa a zhotovilo důkladnou analýzu své činnosti, na jejímž základě se rozhodlo zavřít své dvě pobočky v Beverly a Santa Monice, kde pracuje asi sto lidí, a převést tyto pozice do sídla firmy v New York City. Také si pobrečeli, že částečným důvodem jejich problémů byl nedostatek konzolí na předvánočním trhu a příliš tuhá konkurence.

Pro nás hráče je však důležitější informace o odkladu FPS Boiling Point (dříve Xenus) a RTS Dragonshard z původně plánovaného března zřejmě na 2. čtvrletí letošního roku (může to být ale i později), přičemž za to prý mohou prodlevy ve vývoji obou her. Na vydání v březnu byly naopak od ATARI potvrzeny tituly Driver 3 a Act of War: Direct Action.

V noci na dnešek také bylo oficiálně potvrzeno uzavření studia ION Storm - autorů Daikatainy, Anachronoxu, Deus Ex, Deus Ex: Invisible War a Thief: Deadly Shadows (poslední dvě hry údajně nebyly příliš prodávané). Eidos to zdůvodnil tím, že "chce zkonsolidovat své americké vývojářské firmy do jednoho celku, aby tím posílil jejich konkurenceschopnost a výzvy související s nadcházející generací konzolí". Aneb takové typické korporátní povídačky, nicméně vůdčí osobnosti jako Warren Spector a Harvey Smith opustili ION Storm už koncem loňského roku a společnost beztak momentálně neměla žádnou oznámenou hru. Zbytek lidí prý bude převelen do tvůrčího domu Crystal Dynamics, aby se tam po dokončení Project: Snowblind podílel na novém dílu Tomb Raidera.

zdroj: Blues, Gamespot

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.