Charitou proti válce. Herní studia se přidala k akci Armistice podporující děti zasažené válkou
zdroj: Archiv

Charitou proti válce. Herní studia se přidala k akci Armistice podporující děti zasažené válkou

11. 11. 2017 16:30 | Téma | autor: Adam Homola |

Narazit na charitu není v rámci herního průmyslu zase tak těžké, ať už jde o dobře známý Humble Bundle, Extra Life, nebo Child’s Play. Jedna z těch méně známých a vlastně i velmi mladých dobročinných akcí je Armistice, pořádaná naopak velmi dobře známou britskou charitativní organizací War Child. Armistice, tedy Den příměří, u nás spíše známý jako Den válečných veteránů, připadá na dnešní den, tedy 11. listopad.

Armistice od War Child za sebou nemá nijak dlouhou historii, vlastně začala teprve loni. Už tehdy se jí ale během pouhých osmi dnů podařilo vybrat 130 tisíc dolarů. Ty pak jdou na podporu dětí, jimž do životů zasáhla válka či jiný ozbrojený konflikt. Kolik se podaří vybrat letos bychom mohli vidět možná už příští měsíc, protože Armistice probíhá od 6. listopadu do poloviny prosince.

Organizátoři charity oslovili několik herních studií a výsledkem je hrstka her podporujících nenásilné herní aktivity, pacifistický průchod celou hrou, možnost zakoupit si drobné herní předměty, nebo se jen účastnit tematicky související herní události.

Celou akci zahájil už 6. listopadu speciální Steam Armisitce Bundle. Ten bude dostupný do 13. listopadu a najdete v něm pětici her: Styx: Shards of Darkness, Styx: Master of Shadows, This War of Mine, Verdun a Democracy 3. Nemalá procenta z prodejů těchto titulů v rámci zmíněného balíčku půjdou právě na charitu War Child. V případě Styxe jde o 30 procent, This War of Mine a Verdun o 50 procent a Positech Games věnují z prodejů Democracy 3 na charitu celých 100 procent z příjmů.

Od 7. do 14. listopadu pak běží drobná akce ve válečné World of Tanks, kde je k dostání trojice War Child Charity Bundle. Jejich zakoupením získáte speciální emblém War Child, jeden prémiový den, nebo určitý počet velkých lékáren. Všechny příjmy z prodeje balíčků pak půjdou rovnou na charitu.

zdroj: Archiv

Dvojici aktivit pak najdete v multiplayerové FPS z první světové války Verdun. Tam se právě dnes, 11. listopadu, budou držet symbolické dvě minuty ticha. Poněkud interaktivnější část akce se pak točí kolem speciální mapy Christmas Truce, kdy si budete moct zahrát fotbal, zpívat koledy, posílat pohledy, nebo se prostě jen koulovat, což je inspirované událostmi z reálné historie.

Svoji minutu ticha si můžete vyzkoušet i v mobilní hře DomiNations, kdy po dobu šedesáti vteřin jednoduše nebudete moct útočit na ostatní. V tamním herním obchodě budou také k dispozici nenásilné herní předměty posilující ekonomiku či imunitu. Po omezenou dobu bude dostupný také zimní skin pro Royal Revolt II, kdy příjmy z jeho prodejů půjdou opět na charitu.

Něco se plánuje i pro hru Dragon City, ale tady se na oznámení detailů teprve čeká. War Child nabádá k účasti také streamery, ovšem nijak zvlášť konkrétně – stačí si jen vybrat libovolnou hru a pokusit se ji hrát nenásilným způsobem. Charitu War Child můžete podpořit „nepřímo“ skrze účast v jedné z výše uvedených herních aktivit nebo samozřejmě i přímým příspěvkem pod tímto odkazem.

Nejnovější články