Červnová čísla časopisů GameStar, Level a Score
zdroj: tisková zpráva

Červnová čísla časopisů GameStar, Level a Score

4. 6. 2004 11:11 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Tak jako v úvodu každého měsíce, i nyní měla na stánky dorazit nová čísla trojky nejvýznamějších papírových magazínů o hrách.

news zdroj: tisková zpráva Nakonec k tomu výjimečně nedošlo, ale o tom až za chvilku. Jako první dorazilo už minulý pátek 63. číslo časopisu GameStar se svítivou obálkou i preview na Star Wars: Knights of the Old Republic II, recenzemi TOCA Race Driver 2, Hitman: Contracts nebo Perimeter, E3 zpravodajstvím rozděleným podle firem, HW tipy na dárky za vysvědčení, exkluzivními češtinami pro Manhunt a Dead Man's Hand nebo kolekcí realistických modifikací 3D akcí na DVD (kompletní obsah). Na náš dotaz, jestli se v blízké budoucnosti setkáme u GameStaru s nějakou plnou hrou, jako tomu bylo dříve 1x za čtvrt roku, odpověděl šéfredaktor Jiří Sládek takto:

Vzhledem k tomu, že je pro čtenáře výhodnější koupit si dobrou starší hru podle svého výběru za cca 200-300 Kč, nepřipadá nám obecně příliš šťastné přikládat k časopisu hru, kterou se časopisy obvykle stejně netrefí do vkusu zákazníků. Navíc plná hra zabírá místo, které můžeme věnovat jiným materiálům (exkluzivní videa, češtiny, mody a addony do her, dema...). Snažíme se držet co nejnižší cenu časopisu (GameStar s dvouvrstvým DVD za pouhých 150 Kč, pro předplatitele za 99 Kč, pro nejvěrnější předplatitele dokonce za 64 Kč) a raději v časopise poradíme čtenářům, kde a jakou hru si co nejvýhodněji koupit.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Další na řadě je časopis Level, jehož 114. číslo vychází právě dnes. Na obálce vás nejspíš zaujme pavoučí muž, který je také předmětem preview uvnitř. Co se týká recenzí, je to tentokrát trochu slabší, protože Level stihl zhodnotit většinu současných her už v minulém čísle a novinářské kopie aktuálních hitů jako třeba Thief: Deadly Shadows se mu nepodařilo získat v dostatečném přestihu. Vynahradit by vám to ale měly třicetistránkové dojmy z her viděných na veletrhu E3, HW téma Michala Rybky o stárnutí počítačových systémů nebo plná verze humorné real-time strategie S.W.I.N.E. kompletně v češtině (kompletní obsah). Bez zajímavosti není ani historicky první stažitelná upoutávka (6 MB) na pořad LEVEL TV, která bohužel nenabízí záběry z prosluněného Los Angeles, nýbrž "jen" úryvky z exhibice Pavla Dobrovského v redakční kanceláři.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Závěrečný odstavec měl být věnován obsahu 124. čísla Score, ale nastaly problémy s vylisováním příloh a proto došlo k časovému posunu vydání. Šéfredaktor Mikoláš Tuček nám prozradil, že potíže způsobila slibovaná hra Tony Hawk's Pro Skater 3. Na tu klasickou cestou koupili práva od evropského prostředníka, avšak na poslední chvíli vyšlo najevo, že vydavatel Activision covermounting nepovolil. Jako náhradní plná hra by se u časopisu měla objevit relativně nová obchodně-námořní strategie Port Royale s českými titulky od firmy US Action (Top Distributor) a to snad v úterý 8. června. Update 22:00 - na webu Score je nyní oficiální vyjádření k celé kauze a také (již neaktuální) obálka, z níž se dá mimojiné vyčíst Zoom na onlinovku Guild Wars nebo recenze posledního Harryho Pottera.
zdroj: weby časopisů, vlastní zpráva

jd

Nejnovější články