zavřít

Černá kronika světa her

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jak daleko může vést hráčská vášeň je patrné z příběhu 24letého mladíka z Jižní Koreje.

Jak známo, Korejci v současné době propadají často mánii zvané "onlinovky". Aby také ne, když přístup k internetu má v těchto končinách více než 47 milionů lidí a v celé Jižní Koreji naleznete asi 22 tisíc internetových kaváren, z nichž velká část je otevřena dokonce i 24 hodin denně. Člověk by si myslel, že jde o celkem neškodnou zábavu.
thx to Gamezone.cz Omyl. Onen 24letý mladík totiž v tomto druhu povyražení našel svou smrt. Asi ani samotné tvůrce masivně multiplayerových her nenapadlo, že by se něco takového mohlo stát. I když možná i vy, jste si již všimli, že v těch malých často velice pěkných knížečkách dodávaných s některými hrami stojí upozornění pro hráče, aby si dali pozor na čas strávený u počítače a na možnou hrozbu epileptického záchvatu. Korejský mladý muž, kterého později policisté identifikovali jako nezaměstnaného občana jménem Kim, však netrpěl padoucnicí, jak se říká epilepsii lidově, ale zřejmě špatně nesl svůj osud, když ucítil potřebu pustit se do virtuálního dobrodružství.

I to se sice stává občas každému, že není příliš spokojen se svým životem a nejraději by unikl někam hodně daleko, ale rozhodně ne každý se snaží infiltrovat do imaginárního virtuálního světa takovým způsobem, jako to udělal Kim. Možná opravdu doufal, že ho jeho oblíbená hra (titul nebyl uveden) pohltí, když minulý pátek vcházel do internetové kavárny ve městě Kwangju (260 km jihozápadně od Soulu), kde se připojil na internet, u kterého posléze strávil non-stop 86 hodin, a to bez pořádného jídla a o spánku ani nemluvě. Včera ráno však před svým pultíkem zkolaboval, ale za chvíli opět nabyl vědomí a odkráčel na místní toaletu. Tam byl také později nalezen mrtvý. Už od počátku policisté vyloučili možnost cizího zavinění, ale samozřejmě se čeká na výsledky plánované pitvy.

Podobný případ se mimochodem stal loni v srpnu v Thajsku. 22letý zaměstnanec keramičky, Thanet Sommoi, neustál několikahodinovou online akci ve hře Counter-Strike a po selhání srdce své oblíbené hře v internetové kavárně podlehl. Co dodat? Asi jen to, abyste na sebe dávali při hraní jakýchkoliv počítačových i jiných her pozor.

zdroj: BluesNewsSMH

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.