zavřít

Bude Unreal Engine 3.0 pohánět Unreal III?

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Série zajímavostí z letošní GDC pokračuje: Epic na konferenci poprvé představili a prezentovali technologické demo, na kterém by údajně měl někdy v budoucnosti běžet Unreal III.

Diváci mohli shlédnout různé efekty, když předvádějící při průchodu dungeonu se svítilnou ukazoval jak engine pracuje se světly a stíny. V dalším levelu zase zdroj světla umístil pod vymodelovaný starý stůl a bylo vidět, jak světelné paprsky procházejí skrz jednotlivá prkna stolku.

Úžasně prý působily i bump-mapované textury, které budily skutečný trojrozměrný dojem, ačkoliv byly samozřejmě jen ploché. Nejimpresivněji toho bylo využito u kamenných stěn - vše prý skutečně vypadalo tak, jakoby šlo o na sobě poskládané 3D modely kamenů, tvořící dohromady zeď. Součástí prezentace se stalo také nahlédnutí do galerie postav. Model každé kreatury tvoří 5000 až 6000 polygonů. Realisticky údajně působily nejen textury kůže, ale i animace. Všechny okouzlil hlavně model příšery s křídly, tvořenými blánou skrz kterou může pronikat světlo. Poslední část předváděčky představila venkovní lokace, ve kterých se ve větru hýbala tráva i květiny.

Během celé prezentace běželo technologické demo na nějaké neznámé grafické kartě příští generace od NVIDIA. Žádné další informace o nové technologii ani o samotné hře ale nejsou známy. Na celé záležitostí působí podivně jen to, že ačkoliv na všech jiných serverech tuto předváděčku chápali pouze jako demonstraci možností nového Unreal Engine 3.0, pouze na IGN předkládali celou věc tak, že jde zároveň o první předváděčku možností Unreal III coby hry. Na odhalení, jestli třetí díl série sci-fi first person stříleček opravdu vznikne, si ale budeme muset ještě počkat.
zdroj: IGN

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.