
Politik Philip Davies s však tímto stavem rozhodně spokojený není. „Je to další důkaz toho, že vězení jsou spíše prázdninové tábory, než instituce formující trest společnosti. Vězení by mělo být trestem za závažné přečiny a zločiny. Spousta lidí si bude oprávněně myslet, že vězeňství ztratilo svůj smysl – tedy trestat a rehabilitovat.“
Zajímavé jsou i prostředky, za něž se konzole a hry vězňům pořizují. Konzole rozhodně nejsou placeny z kapes daňových poplatníků. Vězňům je musí koupit příbuzní anebo sami vězni z vlastních prostředků. Ale hry, to už je něco jiného. Podle průzkumu Ireland Independent bylo za rok 2008 zakoupeno z peněz daňových poplatníků na dvanáct tisíc her. To není málo, vzhledem k tomu, že společnost chce vězně trestat a ne bavit za vlastní peníze.
Je to možná trochu absurdní obrázek, ale představte si vězně, který v rámci rehabilitačního programu za dobré chování hraje GTA IV nebo Mafii II. Celkově se tento nápad nezdá být příliš výchovný a při „správném“ výběru her je celková vize tohoto programu bizarní. A co si myslíte vy? Je správné, že mají britští trestanci k dispozici konzole a jsou jim kupovány hry? Mohou mít hry pozitivní vliv na chování odsouzených a sloužit jako prevence kupříkladu stále se šířícímu problému s distribucí drog?