zavřít

Blizzard v rukou Microsoftu?

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Podle článků v The New York Times a na News.com jedná společnost Vivendi Universal s Microsoftem o prodeji svých herních divizí Sierra Studios a Blizzard Entertainment.

Výkonný prezident Vivendi Jean-René Fourtou již dříve zvažoval možnosti jako částečný či úplný odprodej studií nebo nabídku jejich veřejných akcií. Na druhou stranu není žádné tajemství, že Microsoft dělá pro posílení své pozice na tomto trhu a především pro protlačení Xboxu spoustu ne vždy nejlevnějších kroků. Z těch posledních můžeme jmenovat i nedávné získání 49% podílu v britském vývojářském studiu Rare Software, které dříve tvořilo exkluzivně například pro Nintendo (Donkey Kong Country). Celé to spadá do mozaiky nedávných spekulací, podle nichž se jedná o konzolové exkluzivitě Xboxu pro Half-Life 2.

Jeff Van Rhee z Microsoftu se vyjádřil celkem jasně, když říká, že jeho společnost nechce nechat vývoj exkluzivních her pro Xboxu v cizích rukou. Nákup od Vivendi by prý Microsoftu ještě lépe pomohl dostat svůj osud (a hlavně osud Xboxu) pevně pod kontrolu. Vivendi ale rovněž zůstává ve spojení s Electronic Arts a s úhlavním nepřítelem Microsoftu, společností Sony. Ačkoliv se vám může zdát, že mít ve své stáji takového koně jako je právě třeba Blizzard, musí být trefou do černého, Vivendi má pro jeho odprodej dobré důvody, nebo alespoň jeden. Herní studia by ji mohla do pokladny přinést téměř 1,5 miliardy dolarů, čímž by se výrazně snížil stávající dluh, který Vivendi sužuje a který je údajně ještě několikrát vyšší.

zdroj: NewYorkTimes, News.com

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.