zavřít

Bleh - tak trochu divná zima

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Uplynulých asi deset dnů jsem strávil (offline ;) na horách ve Francii a rád bych se podělil o dojmy s těmi, kteří se v brzké době chystají někam do ciziny za lyžováním.

Jak možná víte, situace se sněhem tam je narozdíl od hor u nás nebo na Slovensku dost kritická. Já navštívil největší (600 km sjezdovek) a asi i nejlepší lyžařský areál v Evropě Les 3 Valless (viz foto ze všech tří údolí), kde se obvykle lyžuje v nadmořské výšce 2000-3500 metrů. I tak vysoko bylo jen cca 20-30 cm zmrzlého sněhu, který tam ležel už od Vánoc, žádný nový od té doby bohužel nenapadl. To mělo i přes velkou (celonoční) snahu údržbářů sjezdovek za následek velmi špatné podmínky pro lyžování, kdy se jezdilo prakticky jen po tenké vrstvě ledu, kamenech a místy umělém sněhu. Za takové situace moc nepotěší ani celotýdenní hezké počasí, neboť je nutné nechat brousit lyže zhruba každé 2-3 dny, což přijde na 15-25 Euro a ani další ceny v této oblasti nejsou zrovna nejlevnější (dali jste si už někdy čaj za 4 Euro? ;) Proč to vše píšu - za takových podmínek je asi vhodné případnou cestu do Alp důkladně zvážit a možná se spokojit s trochu horším, ale levnějším a momentálně i kvalitnějším lyžováním někde v tuzemsku.

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.