zavřít

Bleh - proč watermarkujeme videa?

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Pokud patříte mezi početnou skupinu čtenářů, kteří stahují nová videa a trailery z našeho rychlého serveru, jistě jste si všimli tzv.

watermarku nebo chcete-li označení, které přidáváme do většiny posledních přírůstků v DivX formátu. Důvod, proč tak činíme, je velice prostý - v poslední době rapidně vzrostl počet (nejen) českých webů, které od nás tyto soubory mirrorují a přitom nikdy neuvedou na svých stránkách link nebo zdroj. To, jak asi sami uznáte, není moc fér, zvlášt přihlédneme-li k faktu, že taková konverze několika .MOV videií do DivX kodeku zabere skoro celé odpoledne. To byl třeba případ ukázek z NHL 2002, kdy bylo nutné nejdříve převést obraz za použití Bink Smacker Tools, poté nahrát zvuk během přehrávání videa (přes record ve Windows), pak obě stopy spojit (aby nebyly "rozjeté") a převést do DivX & MP3 kodeku ve VirtualDubu a nakonec přidat intro v jednom programu pro profesionální střih.

Věřím, že toto "protipirátské" ;) opatření pochopíte a překousnete onen watermark, který Vás bude "obtěžovat" v každém videu stejně jen pár sekund - pořád je to tisíckrát lepší než čekat půl hodiny ve frontě několika stovek lidí na FilePlanet nebo stahovat několikanásobně větší video v původní do DivX nezkonvertované verzi. Pokud se chtete k tomuto tématu vyjádřit, máte možnost .

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.