zavřít

BioShock Infinite: Burial at Sea nabízí k poslechu trojici skladeb

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Sice už jsme BioShocku od Irrational zamávali na rozloučenou, ale hra tu s námi bude dál. Teď tedy mluvím konkrétně o BioShock Infinite a jeho rozšíření Burial at Sea, které nás vrátilo do Rapture a s ním ještě více rozšířilo povědomí o příběhovém pozadí celého podmořského světa.

Nyní na stránkách Irrational můžete poslechnout trojici skladeb v jejich plných verzích, jež právě tvoří část oné unikátní atmosféry. Navíc je skvělé, že každému songu je doplněn komentář Jima Bonneyho, který šéfoval koncepci hudebního doprovodu, vysvětlující co, proč a jak ohledně vzniku písní.

Můžete si tedy přečíst o důvodu vzniku bizarního propagandistické skladby Little Sisters’ Song a vysvětlení, jak vznikal samotný text, kde bral své zvrácené podtóny apod. The Pie Song vznikl jako pseudofolkový popěvek proti establishmentu a třetí z uvedených písní, Old Man Winter Jingle je pak prostou „dobovou“ reklamou, která textově vytváří poptávku po titulním výrobku.

Přijde mi, že právě takovéto akce, které doprovází hry s bohatým universem jsou opravdu skvělé a výjimečné. Nejen, že dávají nahlédnout do konkrétních částí vývoje titulu, ale přináší i něco navíc k samotnému příběhu, dokreslují velmi jemnými tahy celkovou atmosféru.

Tagy: hudba sci-fi

Zdroje: Irrational Games

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.