zavřít

Bethesda popřela přesun vývoje Prey 2 k tvůrcům Dishonored

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 Xbox One

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Prey 2 se už nějakou dobu řadí k projektům, o kterých by časem stálo za to napsat nějakou menší knihu. O vývoji hry se moc neví, a když už se něco dostane ven, tak nám to buď pošle čelist na zem, nebo je to naopak nějaká negativní zpráva. Naposled jsme tu měli neoficiální zprávy o tom, že vývoj Prey 2 měl údaje přejít od Human Head Studios k tvůrcům Dishonored, studiu Arkane.

Tehdy přišlo s informací Kotaku, které se odkazovalo na své nejmenované zdroje. Holt se ale můžou i zdroje plést a Bethesda teď předchozí spekulace naprosto jasně utnula. Na čem vedle DLC The Brigmore Witches pracují v Arkane Studios nevíme, ale Prey 2 to není. Tak pravil Pete Hines, viceprezident Bethesdy pro marketing a PR. Oficiálnější už to tedy být nemůže.

Hinese si na QuakeConu odchytli redaktoři Rock, Paper, Shotgun a na jasnou otázku dostali jasnou odpověď: “Ne. Nemám vůbec tušení, kde se ty drby vzaly. Prey 2 od Human Head je Prey 2 od Human Head. Arkane je bokem, dělají si svoji věc. Na čem pracují oznámíme, až to bude blíže k vydání,” řekl Hines. Jestli Arkane kutí Dishonored 2 nebo něco úplně jiného, se tak možná dozvíme až někdy v průběhu příštího roku, letos těžko.

Pete Hines pro RPS přiznal, že na tom Prey 2 není ideálně, a tak hra potřebuje ještě čas. Už ale neřekl, jestli se vývoj kompletně restartuje, jestli Human Head někdo pomáhá, jestli jsou v tom sami nebo jestli třeba kus hry nenechali někam outsourcovat. Zatím prý ale s hrou nebyli spokojení ani oni coby vydavatel, ani Human Head coby vývojář.

“Jasně, mohli bychom to prostě vydat jak to je, vylisovat DVD, zabalit to do krabice a poplácat se po ramenou, ale to by zklamalo očekávání všech. Nás, vás i zákazníků. Všichni by si říkali, co se s tím stalo. To my chceme vědět taky. Rozhodnout o tom, že se nějakému projektu zatáhne za uzdu a že letos nevyjde, není žádná sranda. Není to lehké rozhodnutí, obzvláště ve chvíli, kdy jste na projektu pracovali několik let a stálo vás to miliony a miliony dolarů,” dodal Hines.

Do vzdáleně podobné situace, byť ne tak radikální, se dostal i chystaný Wolfenstein: The New Order, který taktéž vydává Bethesda. Byl to opět Hines, který řekl, že Wolfenstein zatím nedosahuje potřebných kvalit, a proto se odkládá na příští rok. S Prey 2 to bude ale asi složitější a možná nějaká diskuze s Arkane opravdu probíhala, ale nakonec to nedopadlo.

Nezbývá než doufat, že se s vývojem tvůrci z Human Head dokážou porvat a nebude jim to trvat dalších pět let. S tím jak to zatím pokračuje, je taky dost pravděpodobné, že můžeme Prey 2 čekat asi na nové generaci konzolí a doufat, že se to stihne vydat alespoň v příštích dvou letech.

Tagy: akční sci-fi next gen detektivka

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.