zavřít

Best of 2018: Překvapení roku

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One Linux PS4 Pro Switch

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Očekávání byla obrovská, výsledek průměrný. Ve videoherní historii pravidelný jev. Ale protože ve vesmíru musí být rovnováha, existují také hry, jimž úspěch předpovídal málokdo, přesto nás ve výsledku přesvědčily o svých kvalitách. Představujeme největší překvapení roku 2018.

3. místo – Spider-Man

Spider-Man

Na úvod si vypůjčíme slova z Patrikovy recenze: „Hry s pavoučím mužem v hlavní roli mají opravdu dlouhotrvající tradici. Vždyť úplně první se objevila už v roce 1982 na Atari 2600. Za tu dobu se u série vystřídalo nespočet studií, která se postarala o více či méně kvalitní tituly. Jen malá část z nich zaznamenala vyšší než nadprůměrná hodnocení.“

O to větší překvapení je, že se z letošního „Spajdyho“ vyklubala devítková záležitost, která nadchla nejen Patrika, ale i zbytek redakce. Zvlášť když pochází od studia Insomniac Games, které sice občas vyprodukuje dobrou hru, ovšem je schopné i pořádných přešlapů. Málokdo asi čekal tak gigantický úspěch, jak kritický, tak komerční. Zasloužené třetí místo.

2. místo – Pathfinder: Kingmaker

Pathfinder: Kingmaker

Tvrdit, že Pathfinder: Kingmaker byla hra neočekávaná, nebo dokonce do poslední chvíle zapomenutá, by nebyla pravda. Vždyť backeři vybrali na vývoj více než 900 tisíc dolarů a vývojáři spojili své jméno s proslulým Chrisem Avellonem. Že se však prvotina ruského studia Owlcat Games probojuje mezi kandidáty na nejlepší RPG roku, to v redakci čekal málokdo.

Odpadlíkům z Nival Interactive a My.com se povedlo vytvořit zábavný mix klasického RPG postaveného na variaci D&D pravidel Pathfinder a strategie, kterou představuje vedení vlastního království. Celek doplňuje nekompromisní obtížnost, jež dává připomenout RPG ze staré školy. Pathfinder: Kingmaker je dílo hodné pozornosti i sáhodlouhých debat, jak nás v redakci nejednou přesvědčili Jirka s Vaškem.

1. místo – Nintendo Labo

Nintendo Labo

Vezmi lepenku, nejlépe barevnou, mírně nastříhej, poté přihoď dva Joy-Cony, kreativní mozek a špetku chytrého softwaru: voilà, máme tady překvapení roku!

Málokdo asi čekal, že se Nintendo po oznámení nového příslušenství pro Switch vytasí s kartónovou skládačkou. Lepenkové vystřihovánky, to znělo v roce 2018 jako vtip. Když se ale dobrý nápad snoubí s chytrým designem a promyšleným softwarem, může to fungovat. A Nintendu se to povedlo. Koho by napadlo, že obyčejný papír dokáže takto rozšířit možnosti přenosné konzole! Za nápad i nevěřícné pohledy patří Labu zlatá medaile.

Tagy: akční RPG nintendo herní příslušenství

Zdroje: vlastní

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.