zavřít

Autoři Fallout: New Vegas už nejspíš další Fallout nevytvoří

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Fallout: New Vegas mnozí fanoušci považují za nejlepší Fallout, který vznikl pod taktovkou Bethesdy, protože se nejvíc blíží odkazu těch prvních dvou „jediných pravých Falloutů“. Jenže ať už patříte mezi puristy, anebo ne, dalšího pokračování od studia Obsidian se zřejmě nedočká ani jedna skupina. Přestože by na něm rádi pracovali i sami vývojáři.

Není divu, že se fanoušci obracejí zrovna na Obsidian. Masivně multiplayerový online Fallout 76 se totiž myšlence původních singleplayerových RPG vzdálil na stovky kilometrů nukleární pustiny daleko. Pokračování od tvůrců New Vegas by ho mohlo vrátit zpátky na tu správnou kolej, ale nejspíš až potom, co Bethesda vyhodnotí výsledky svého gigantického experimentu.

Sami zaměstnanci Obsidianu jsou myšlence dalšího Falloutu pod svou taktovkou více než nakloněni. Jejich CEO Feargus Urquhart v rozhovoru pro VG24/7 před rokem uvedl, že by rozhodně nebyl proti a designér Eric Fenstermaker na svém Twitteru zmínil, že podobný pocit sdílí většina firmy, protože jde o velmi zajímavou značku.

Tenhle optimismus ale Obsidian popřel dalším tweetem: na otázku, jestli se u nich bude dělat na dalším Falloutu, odpověděl výmluvným obrázkem, že o tom „velmi pochybují“. V červenci Todd Howard prohlásil, že se Bethesda během posledních let rozrostla natolik, aby si na tvorbu her nemusela najímat externí studia – přestože podle něj Obsidian u New Vegas odvedl vynikající práci.

Zároveň v těchto dnech probíhající akvizice Obsidianu Microsoftem napovídá, že s dalším Falloutem z jejich dílny už spíše nemáme počítat. Dá se pochybovat o tom, že by Bethesda půjčila jednu ze svých nejznámějších značek studiu, které spadá pod Microsoft.

Ale jak se říká, risk je zisk a Fallout 76 ještě nevyšel. Třeba Bethesdě tenhle experiment štěpení jádra vyjde a budeme litovat, že multiplayer do Falloutu nepřidala už dávno. Nebo taky ne. Sedmdesát šestka vychází 14. listopadu, Bethesda ale už nyní shazuje bomby na Humble Bundle, takže pokud vám některý ze starších dílů do sbírky chybí, pořídíte většinu z nich s 50% slevou.

Tagy: Fallout (série) sci-fi postapokalyptická

Zdroje: VG247,Obsidian Twitter

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.