zavřít

Apílový žertík World of Tanks vás pošle bojovat na Měsíc, War Thunder zase vytáhl bitvy plachetnic

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Aprílové vtípky začínají být každým rokem víc a víc matoucí a mnohdy spíš kontraproduktivní. Občas se ale herní studia pochlubí nápadem, který je opravdu vtipný, hned poznáte, že jde o Apríl a ještě k tomu dostanete možnost zahrát si něco netradičního. Příkladem budiž World of Tanks a War Thunder od Wargamingu a Gaijin Entertainment. Zatímco ta první vás na apríla posadí do sférického tanku a pošle bojovat na Měsíc, ta druhá zamíří na moře s loďstvem ze zlaté éry válčení pod napnutými plachtami.

Nejprve futuristická tanková mise na Měsíc. V jejím rámci se představí nový mód, který si můžete zahrát od 1. do 5. dubna. Na lunární mapě Crater se do sebe můžete pustit s experimentálním sférickým tankemy IS-8 BALL. Ten se pohybuje v kráterech ladněji, než by zvládli jeho pozemští předkové a to nejen díky nižší gravitaci. Počítejte ale s tím, že anomálie mohou zahýbat právě s gravitací a taková sprška meteoritů vám může z elegantního kulatého tanku nadělat hromadu trosek.

Z portfolia Wargamingu se aprílovému módu nevyhnula ani povedená námořní akce World of Warships, v jejímž rámci si můžete zkusit mezi 31. březnem a 11. dubnem mapu Ruinberg in Jacuzzi. Jde o parodickou mapu, kde místo moře máte vanu, jež se odvolává na seriál Bad Advice. K dispozici pak budou čtyři lodi – Pokeboat za Japonsko, Botishkaff za Rusko, Das Boot za Německo a Bottlesheep za americké námořnictvo. Konzolové verze World of Tanks se dočkají trochu jiného bonusu – od 1. do 3. dubna poběží event TOG Boat, v němž se dva týmy po sedmi lidech pustí do obojživelných bojů s HMS TOG II, jíž najdou ve své garáži.

Mé srdce ale zcela ukradl aprílový žertík War Thunderu, který do hry přidává moře a souboje válečných lodí s plachtami, od 16. do 19. století. Tedy, ono stále není jisté, zda jde o aprílový žertík a nebo žert, který přeroste v plnohodnotný mód. Gaijin se tváří, že jde o permanentní přídavek, ale věřte někomu na apríla. Tím spíš, že do hry z druhé světové války přidává něco krajně nesouvisejícího. Ať už je ale trvanlivost tohoto módu jakákoliv, vypadá rozhodně dobře, pokud si ještě netroufnete na náročné systémy Naval Action, která tuto tématiku zpracovává víc do hloubky.

Prozatím se můžete do námořních bitev ve War Thunderu pustit jen se slavnou lodí sira Francise Drakea Golden Hind, ale brzy by měly následovat další tři slavné lodi námořnictva Jejího veličenstva – Nelsonova HMS Victory, první torpédo nesoucí HMS Shah a obrněná HMS Warrior, která kombinovala větrný pohon pomocí plachet s parním. Samotná akce na moři je velmi prostá, ale zároveň vypadá zábavně. Nečekejte realismus, nečekejte ani komplexnost zmíněné Naval Action.

Popravdě řečeno bych byl rád, kdyby se Gaijinové plachetnic drželi a nešlo jen o další aprílový mód – což dle jejich oficiálních stránek není. Jedna věc ale vyvolává pochybnosti – další nastíněné plány. Gaijin tvrdí, že se postupem času mód vyvine v open-world hru, která se bude opírat především o hráčskou aktivitu a PvE střety. Hráči budou kooperovat proti pirátům, chránit obchodní lodě a konvoje, útočit na pevnosti... To vůbec nesedí k tomu, jak se War Thunder profiluje a až nápadně to připomíná šťouchnutí právě směrem k Naval Action, která má podobný obsah, byť s větším důrazem na PvP. Nicméně, nyní vám nic nebrání v námořním soupeření. Jak akce vypadá si prohlédněte třeba zde.

Tagy: online Apríl akční historická válečná námořní tank

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.