zavřít

AMD počítač jako herní konzole

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Unifikované počítače pro mainstreamové zákazníky navržené tak, aby se na nich daly hrát aktuální hry minimálně ve 30 fps.

AMD v těchto dnech zahajuje v Americe prodej hardwarově unifikovaných počítačů pro mainstreamové hráče, kterým chce svou iniciativou vyjít na poněkud nepřehledném trhu maximálně vstříc. Cílem společnosti je přijít s počítačem na hraní postaveným od začátku tak, aby splňoval jisté nároky, resp. minimální technické požadavky. Nové AMD stroje přitom ponesou symboly AMD Game! nebo AMD Game! Ultra, pročež kupujícím dají tak jasně na vědomí, že mají potřebná kritéria pro hraní současných PC her.

AMD přitom plánuje updatovat specifikace takto nabízených PC každých půl roku, jak ostatně velí smutný standard dnešní doby, přičemž výše naznačené značky mají zůstat stále stejné. Mluví se o výrazném zjednodušení PC hraní, čehož součástí je automatické nastavení každé hry tak, aby plynule běžela.


Stojí za připomenutí, že ve zde anoncované aktivitě se nijak neangažuje PC aliance tvořená známými firmami typu Microsoft, Acer či Alienware, jakkoliv se AMD snaží úzce spolupracovat s vydavateli a vývojáři, kupř. s Ubisoftem nebo NCsoftem. AMD své kroky vysvětluje způsobem, že přichází s vlastním řešením dlouhotrvajícího problému, za čímž jsou jejich vlastní cíle, mezi nimiž je ve finále učinit PC hraní mnohem přístupnější, zkrátka a dobře uživatelsky mnohem příjemnější. Jako je tomu na konzolích. Pokud vás nyní zajímají konkrétní specifikace pro oba aktuální modely PC podle AMD, máte je tedy mít:
  AMD Game!
 • Minimum 30 FPS při rozlišení 1280 x 1024 u testovaných her
 • AMD Athlon X2 5600+
 • ATI Radeon HD 3650
 • AMD 770 chipset nebo chipset série Nvidia nForce 500
 • 2GB DDR2

  AMD Game! Ultra
 • Minimum 30FPS při rozlišení 1600 x 1200 u testovaných her
 • AMD Phenom X4 9650
 • ATI Radeon HD 3870
 • AMD 770 chipset
 • 2GB DDR2
AMD pro tyto účely testuje následující hry: Enemy Territory: Quake Wars, Half-Life 2: Episode Two, World of Warcraft, Lineage II, Sins of a Solar Empire, Command and Conquer 3 Tiberium Wars, Sims 2 Deluxe, Zoo Tycoon 2.
zdroj: Shacknews

mart

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.