zavřít

Retro GamesPlay - Sacrifice

Windows

- Retro autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Konec světa mívá mnoho podob, ale ta ze strategické perly studia Shiny zůstává i 18 let od vydání jednou z nejvýraznějších. Temná mračna se v ní valí nad zpustošenou zemí, ve které se nikdo neodvažuje vyhlédnout z okna svého domu – především proto, že ten dům byl už zničily oživlé noční můry. A bohové se při pohledu na neštěstí hádají a smějí. Mizerové.

Do chaosu mytologického soudného dne vchází čaroděj se svými pohůnky a jediným cílem: Přeměnit co nejvíce duší na nové válečné jednotky, porazit konkurenty a stát se vyvoleným božským hrdinou. Sacrifice není akční, ale ani ryze strategickou hrou. Kombinuje prvky obojího do unikátního mixu, jaký do dneška nemá obdoby.

Sacrifice je také elegantním smeknutím klobouku výrazných vývojářů ze Shiny, kteří se tak rozloučili se svojí původní a originální tvorbou (Earthworm Jim, MDK, Messiah aj.). A proto jsme si ji připomněli v posledním Retro GamesPlayi roku 2018.

Tagy: akční retro

Zdroje: Vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.