zavřít

Retro GamesPlay – hrajeme kultovní RPG Baldur’s Gate

Windows MAC

- Retro autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Baldur’s Gate působila na konci devadesátých let jako zjevení, které notně oživilo tehdy lehce skomírající žánr fantasy RPG, a zároveň položilo základy kultu firmy BioWare. Hrdina, kterého jste si mohli sami vytvořit a zažívat s ním epické dobrodružství v partě osobností a skvěle promyšleném fantastickém světě se skvělým příběhem, to v roce 1998 moc her nenabízelo.

Dnes je Baldur’s Gate kultovní klasikou, která doteď ovlivňuje mnohé vývojáře napříč žánrem. Ačkoliv od izometrické kamery spousta her už upustila, možnost tvorby postavy, promyšlené úkoly s různými způsoby řešení i parta postav, která má na vaše rozhodnutí svůj vlastní názor a další věci byly spojené ve výborný celek, jež si mnozí berou za vzor dodnes.

Vzpomínky na „baldury“, ale i další hry od BioWare můžete naší Retro dvojici Honzovi s Pavlem psát během živého vysílání do chatu na YouTube, kde stejně tak rádi odbaví vaše dotazy a další podoteky.

Tagy: Baldur's Gate (série) fantasy

Zdroje: vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.