zavřít

Retro GamesPlay – Exhumed

Windows

- Retro autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Ze všech stříleček, co vyšly v devadesátých letech na enginu Build, je nejznámější bezpochyby Duke Nukem 3D. Spousta z nás by si vzpomněla ještě na Blood, Shadow Warrior a třeba Redneck Rampage, ale kolik z vás by jmenovalo Exhumed? Ne že bychom vás chtěli podceňovat, ale zrovna Exhumed k veleznámým kouskům určitě nepatří.

Možná i proto, že ji jako Exhumed nemusíte vůbec znát. Sice se pod takovým názvem prodávala v Evropě, ale na americkém trhu šla na pulty obchodů jako PowerSlave. Vzhledem k použití enginu Build je vcelku jasné, že se tentokrát nebavíme o závodním simulátoru či budovatelské strategii.

Exhumed je typickou „buildovskou“ střílečkou z vlastních očí, která ale hned na první pohled zaujme svým zasazením: ve starověkém Egyptě se dodnes moc her neodehrává, a stříleček už vůbec ne. Hra si svého času zrovna nejvyšší známky v recenzích nevysloužila, ale o žádný propadák taky rozhodně nešlo.

Proč stojí Exhumed za řeč a za ukázku, vám už dnes předvedou Honza s Pavlem. A vy se jich můžete během živého vysílání na chatu na YouTube ptát na všechno, co vás napadne.

Tagy: akční retro fantasy

Zdroje: Vlastní

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.