V bláznivé kooperaci Overcooked 2 si ukuchtíte suši – dojmy z hraní na E3
zdroj: tisková zpráva

V bláznivé kooperaci Overcooked 2 si ukuchtíte suši – dojmy z hraní na E3

28. 6. 2018 17:30 | Dojmy z hraní | autor: Patrik Hajda |

Že je Overcooked definicí gaučové párty hry, vám dokáže náš ztřeštěný čtyřčlenný GamesPlay ze začátku letošního roku. Člověk by si nepomyslel, kolik zábavy v sobě ukrývá pouhé připravování restauračních pokrmů v malém, nenápadném titulu studia Ghost Town Games. Jednička slavila úspěch, díky kterému se kromě počítačů, PlayStationu a Xboxu podívala i na Switch. Dvojka vyjde na stejných platformách 7. srpna.

Absolutní chaos, řev, lidská selhání. Tohle všechno doprovází záchranu světa. I v případě, kdy je hlavním agresorem nenažraná masová koule, kterou porazíte jedině svým kulinářským uměním. V prvním Overcooked jste zachraňovali cibulové království před tímto špagetovým monstrem, v druhém si cibulový král opět žádá vaše služby.

Tentokrát za vzniklé nebezpečí může on sám – chtěl uvařit opravdovou pochoutku pomocí knihy Necronomnomicon, čímž nevědomky oživil staré chleby. Svět zaplavila armáda tvrdých nemrtvých krajíců (takzvaných unbreadů) a vy je musíte vyvařit z mapy.

zdroj: Archiv

Netřeba velkých změn

Už když jsem přicházel ke stánku Nintenda, kde jsem si Overcooked 2 vyzkoušel ve dvojici s prezentující slečnou, říkal jsem si, čím mě hodlá dvojka překvapit. A nakonec mě překvapila tím, že přináší jen minimum ne až tak zásadních novinek. Prostě nabízí více téhož dobrého.

Jak se dalo předpokládat, čeká vás nová mapa plná šílených úrovní, které pořádně otestují vaši práci pod tlakem. V jednu chvíli se houpáte v oblacích v balónu, který postupně začínají pohlcovat neuhasitelné plameny, abyste se následně zřítili na tvrdou zem a bez přestání připravovali další a další pokrmy.

Stejně tak přibylo mnoho receptů, přičemž se nevytratily ty staré. Burgery, saláty, těstoviny, burrita, špagety, dorty, palačinky, pizzy, dokonce i suši… Nudit se rozhodně nebudete. Opět se před obrazovku můžete posadit sami nebo až se třemi kamarády, ale nově na vás čeká i online multiplayer. Neumím si představit, že by řvaní na kolegy ve sluchátkách mělo takové grády jako na gauči, ale třeba se tak ke hře dostane mnohem víc hráčů.

Házej!

Jedna taková zásadnější novinka by se přeci jen našla a jde o prvek, který mi v prvním Overcooked chyběl – házení. Pamatujete na jednu z prvních úrovní, kdy se čas od času vlivem zemětřesení zvedla pravá polovina kuchyně? A vy jste zrovna měli v ruce špinavé nádobí, které byste nejradši hodili kolegům dole na umytí. Předměty šly pouštět, ale ve většině pokusů jste s nimi sami zahučeli dolů.

Těmto frustrujícím krokům je naštěstí konec, protože cokoliv můžete hodit po komkoliv. Takže to konečně bude vypadat jako pravá italská restaurace. V některých úrovních se bez tohoto mechanismu ani neobejdete, když vás a kolegy dělí nepřekročitelná propast (ne, kuchaři se ještě nenaučili skákat).

Úrovně zároveň nabídnou nové interaktivní prvky jako řiditelné plošiny a portály a jejich odemykání nemusí být automatické, ale vyžádá si po vás na mapě světa menší průzkum okolí. Je ještě něco, čeho by mohlo být více? No jasně, kuchařů! Těšte se na chobotnicáka, ptáka, krysu, kočku a tak dále. Dalších pět kuchařů dostanete k předobjednávce na všech platformách.

Overcooked 2 zdroj: tisková zpráva

Zpátky do kuchyně

Možná si už teď dokážete odpovědět sami, zda má smysl investovat do Overcooked 2. Z herního hlediska se opravdu moc nemění. Více jídel, více roztodivnějších kuchyní, více interakce, více kuchařů na výběr. Zásadní novinkou je tak jedině házení ingrediencí a online multiplayer.

Hraje se to prakticky stejně, což znamená jen a pouze neskutečný kopec zábavy. Vrhnout se do dvojky má přesto podle mě smysl jen ve třech případech. Zaprvé, v jedničce jste už vymasterovali úplně všechny úrovně a bažíte po dalších. Zadruhé, po Overcooked pokukujete, ale nemáte gaučové kamarády, s čímž vám pomůže nový online multiplayer. Zatřetí, o hře slyšíte poprvé, a v takovém případě bych neztrácel čas jedničkou, ale počkal bych ty dva měsíce na v lecčems vylepšenou Overcooked 2. Podobných sranda koopů moc není.

Nejnovější články