TEST - Rainbow Six Vegas
zdroj: tisková zpráva

TEST - Rainbow Six Vegas

25. 10. 2006 22:22 | Dojmy z hraní | autor: Redakce Games.cz |

Přežili jsme přestřelky v rozestavěném kasinu v Las Vegas a podělíme se o nadšené dojmy z jejich průběhu.

Xbox 360 zažívá v posledních dnech doslova příval nových dem a jedním z nich (vedle např. pondělní singleplayerové ukázky Splinter Cell Double Agent) je i potenciální pecka Rainbow Six Vegas od Ubisoftu. Tvůrci představují singleplayerovou misi, v níž je trojčlenný tým vysazen na střeše rozestavěného kasina, ve kterém teroristé drží unesenou novinářku. Vaším úkolem je zneškodnit útočníky a osvobodit rukojmí. Hned od začátku si všimnete, ke kolika změnám došlo, pokud demo porovnáte s předchozími díly série. Hra je rychlejší, akčnější, ovládání se zjednodušilo. Není to žádná arkáda, toho se nemusíte bát. Naopak, úpravy rozhodně přispěly k lepší hratelnosti. Nový cover systém dovoluje velmi efektivně využívat objekty ke krytí. Při stisku levé střelby se voják automaticky „přilepí“ k objektu a vy můžete vykukovat zpoza překážky, střílet naslepo nebo mířit. Je to naprosto nezbytné, protože každá chyba vás může stát život. Po celou dobu se musíte krýt, což mi tak trochu připomnělo chystaný Gears of War, který bývá označován jako "cover shooter".

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Vydávání povelů je zoptimalizováno na stisk jednoho tlačítka, kterým označíte objekt, kam se mají další vojáci přesunout, případně zda mají použít některý předmět. Novinkou je určení priority při likvidaci nepřátel. Díky tomu máte k dispozici naprosto geniální taktické možnosti - kamerou prozkoumáte situaci uvnitř místnosti, označíte cíle pro další členy týmu a pak jen určíte způsob, jakým vtrhnete dovnitř. Psychologický dopad na AI ve hře i na vás je dokonalý. Představte si třeba situaci, kdy celý tým slaňuje z nejvyššího patra kasina, vy se otočíte hlavou dolů, označíte svým mužům cíle a pak na váš povel všichni rozbijí okna, vtrhnou dovnitř a eliminují veškerý odpor. Jedním slovem skvělé!

Perfektně působí také exploze granátů, které odhazují těla zabitých nepřátel všude kolem. Tma a kouř jsou pro vás velkou výhodou, protože díky termálnímu vidění sestřelujete teroristy jako pouťové terče. Umělá inteligence je přitom na vysoké úrovni. Protivníci se kryjí, hází granáty, jsou schopni dokonce ustoupit na lépe kryté místo. Výhrady nelze mít k ani technickému provedení. Aktuální díl Rainbow Six totiž běží na Unreal Enginu 3.0, který poprvé v praxi každému ukazuje, co je schopen vykouzlit. Framerate sice není ještě úplně stabilní, ale drobné potíže jsem zaznamenal jen na opravdu exponovaných místech.

Celkově hodnotím X360 demo velmi pozitivně. Realistický dojem ze střelby, neustálý pocit ohrožení a vynikající týmová spolupráce, to všechno přispívá k dokonalé atmosféře. Ubisoft je skutečně k nezastavení a produkuje jednu dobrou hru za druhou. Na Rainbow Six: Vegas se mohou už teď začít těšit všichni milovníci taktických stříleček, protože hra vychází za necelé tři týdny (PC verze o pár měsíců později, tak jako u Lockdown). P.S. desetiminutové video z hraní dema zde.
zdroj: vlastní

ik

Nejnovější články