zavřít

TEST - Grandia II

Windows

- Dojmy z hraní autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Hru Grandia II jistě zná každý vlastník Dreamcastu od Segy.

Koncept je hodně podobný Final Fantasy, tj. jedná se o klasické japonské RPG. Prostředí je jedním slovem kouzelné a ačkoliv je hra v podstatě obyčejná konverze z konzole, vizuálně vás rozhodně nezklame. Na začátku hry ovládáte pouze jednu postavičku, ale postupně se k vám přidávají (a občas i odcházejí) další. Děj hry je velice spletitý, odehrává se ve světě zvaném Surisen, kde se kdysi odehrála velká bitva, kterou dnes připomíná jen obrovská trhlina, která dělí Surisen na dvě části. Vy se dostávate do hry v době, kdy se kolem trhliny začínají dít velice podivné věci.


Boje probíhají stejně jako v již zmiňovaném Final Fantasy. Hra se přepne do jakési bojové 'arény' a zde probíhá souboj v reálném čase. Čas představuje časová osa, na které vidíte, kdy budete útočit vy a kdy protivníci. Místo útoku mužete samozřejmě použít předmět z inventáře (třeba léčivou rostlinu) nebo vyvolat magii. Svým stylem hra rozhodně sedne všem, kteří mají již nějaké zkušenosti s hraním na konzolích. PC hráče by mohly odradit některé čistě konzolové vlastnosti, které hra má. Jedná se například o ukládání pozic pouze na určitých místech nebo manuální ovládání úhlu pohledu. Pokud toto však překousnete, čeká na vás hra s fantastickým příběhem a ještě lepší hratelností.

abe

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.