zavřít

Star Wars: Force Unleashed - E3 dojmy

- Dojmy z hraní autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Nejhypovanější hra ze světa Hvězdných válek naplňuje počáteční sliby autorů - při hraní jsem opravdu cítil, jak mi proudí Síla v žilách. A o hrátkách s fyzikou, dělaných hlavně na efekt, to vlastně celé je.

Autor: Miloš Bohoněk
Publikováno: 27.července 2008


Pravděpodobně nejhypovanější Star Wars hra všech dob asi všemu tomu humbuku nakonec dostojí, ale narozdíl od Fracture, nic jiného jsem ani neočekával. Kolega Levis vás zásobuje novými informacemi skoro každý týden, takže do žádného příběhového pozadí a základních faktů zabíhat nebudu, pouze vás odkážu na jeho články, a zaměřím se čistě na dojmy z vlastního vyzkoušení Force Unleashed.

LucasArts přivezli na E3 poměrně velkou část hry, odhalující spoustu zajímavých věcí o příběhu. Takže tomu se vyhnu :-) Hratelná E3 verze začala tam, kde nakonec začne i celá hra - Darth Vader přiletěl s celou svojí flotilou na Kashyyyk, pátrajíce po zběhlém Jediovi. Ono to s tím pátráním není tak horké, prostě jsem v korunách stromů postupoval jedinou možnou cestou vpřed, po asi čtvrthodinovém masakru došel k baráčku a tam svůj cíl sejmul, ale o tom tahle hra, soudě dle mých zkušeností s ní, není. The Force Unleashed je o zážitku, titulem dělaným na efekt, který má za úkol oslnit a pokud při tom budete moc dumat, nejspíše si to celé zkazíte. A to by byla škoda.


TIP: kliknutím na velkou verzi screenshotu se dostanete na následující obrázek

Jen co jsem se ujal kontroly nad Vaderem a rozhlédl se kolem, spatřil jsem přistávající lodě, pochodující roboty impéria a dole v údolí nespočet malinkatých storm-trooperů, zuřivě bojujících proti Wookieeům. Udělal jsem sotva pár kroků a už na mě začali obyvatelé Kashyyyku nabíhat. „Hru jsme začali s Vaderem proto, abychom hráči dali ten pocit moci. Je to opravdu něco,“ a já jen přikyvuji, ignorujíc při tom sbírání zelených kuliček padajících z nepřátel. Uzdravovat se tady vážně nepotřebuji.

V tu chvíli jsem nevěděl, který útok provést dříve. Udělám Force Push, nepřítel odletí dobrých třicet metrů a okamžitě zhyne. Provedu dva švihy mečem a všichni okolo popadají. Chudáka zvednu pod krkem pomocí Force Grip a následně ho jen hodím ze srázu dolů. Anebo si ho přidržím a pokosím jím jeho kolegy. Také mohu hodit meč a probodnout ho. Pokud se ocitnu v obležení, mohu provést devastující útok, který zajistí letecký den všemu, co je v mém okolí.

Všemu říkám proto, že tady to neodnášejí jen nepřátele. Byla to vskutku slast pro oči, když jsem se postavil na začátek dřevěného mostu, aktivoval Force Push a vše, až na dřívka po nichž musím přejít, se efektně rozletělo všude možně. Jen je takové divné, jak pak trosky během několika vteřin zmizí. A když už teď trochu vytýkám, ocenil bych i delší dohlednost, ačkoliv „to se prý ještě může změnit,“ ujistil mě jeden z prezentujících. Měsíc a půl před vydáním?


Skok v čase, hraji za tajného Vaderova učně a jsem na vesmírném korábu s jasným úkolem - eliminovat vše, co mi přijde do cesty. K dispozici mám už i blesky, proti kterým jsou ty v Jedi Knight jen malým elektrickým pšoukem. Rychle se dostávám do hangáru, kde musím zničit šestici TIE stíhaček. Ale proč je při tom rovnou nepoužít? Ačkoliv učeň, jsem už dost silný na to, abych je pomocí síly zvedl a hodil po zmatených storm trooperech, kteří v ten totálně netuší, co se děje, neb jsou zároveň i pod útokem rebelů.

Poslední akcí, kterou zmíním, je fenomenální souboj v doupěti s nadopovaným Bull Rancorem. I výjimečný Sith by měl problém rozchodit přímý zásah monstrózní tlapou, a tak je nutné permanentně zůstat v pohybu. Pár dobrých zásahů zezadu, ze shora a spustí se minihra ala God of War - vyskakují symboly a vy je následně musíte zmáčknout na ovladači. Ovšem zde se můžete seknout nebo otálet, hra vás nechá opravit se. Načež postava provádí dokončující údery a to vše je snímáno ze zatraceně efektních úhlů. Je to úžasná podívaná a to jsem se ještě nerozplýval nad těmi všemi prostředími, v nichž se The Force Unleashed odehrává.


další obrázky v galerii
Už teď mohu říci, že The Force Unleashed naplňuje počáteční sliby autorů - při hraní jsem cítil, jak mi proudí Síla v žilách. A to jsem celou dobu mluvil o PS3 verzi, nikoliv té na Wii. Není sice tak výpravná a je ještě tunelovější, ale na oplátku vás nechá mečem opravdu mávat a pro Force Push musíte nunchakem udělat výpad vpřed. Datum vydání je stanoveno již na 19. září a minimálně pro Star Wars pozitivní to bude jasná volba.

Stáhněte si: Videa, Trailery...

Související články: Novinky...


Miloš Bohoněk
autorovi je 18 let a dříve se podepisoval jako Moolker; momentálně studuje v USA, píše i pro SCORE a PlayIN a nejvíce si užije tituly fantasy, akční a strategické; věnuje se závodnímu lyžování, lacrossu, lezení po horách, horské cyklistice a cestování


 
 
Miloš Bohoněk

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.