Zvířecí realtime strategie Tooth and Tail rozpoutá občanskou válku o maso
zdroj: Archiv

Zvířecí realtime strategie Tooth and Tail rozpoutá občanskou válku o maso

14. 9. 2017 10:13 | Preview | autor: Adam Homola |

Prochází si žánr realtime strategií krizí? Záleží, koho se zeptáte, nicméně díky hrám jako Tooth and Tail lze z plna hrdla vykřiknout rázné „ne!“ a jít zase hrát. Pasovat tuhle novinku od tvůrců Monaco do role obroditele žánru by bylo ale nefér. Tooth and Tail je podle všeho sice malá, ale povedená strategie, co teď vyšla na Steamu.

O nějaký vážně pojatý či snad historický válečný konflikt tu vůbec nejde. Ve hře se můžete chopit armády prasat s plamenomety, skunků s yperitem, nebo výsadkářských sov a začít bojovat o maso. V tamním světě totiž probíhá občanská válka o to, kdo koho sní. Kdo bude degradovaný na pouhou krmi a kdo bude strávník.

Uprostřed občanské války jsou Longcoats, Commonfolk, KSR i Civilized a je na vás na čí stranu se přikloníte a na kom si pošmáknete. Sami vývojáři popisují příběh Tooth and Tail jako drsný humor o povstáních a revoluci, kterou vám odvypráví „velká“ singleplayerová kampaň.

Tooth and Tail zdroj: Archiv

Vedle ní tu také najdete online multiplayer, lokální multiplayer ve formě splitscreenu, replaye a další funkce, které byste od RTS očekávali. Díky náhodně generovaným mapám a upravitelnosti jednotlivých frakcí můžete hrát Tooth and Tail až do zemdlení a pořád by se hra měla alespoň trochu měnit.

Tvůrci si vytkli za cíl vytvořit hratelnost zaměřenou na taktizování a používání různých strategií, namísto nutnosti nabiflovat se několik předpřipravených postupů a ty se jen snažit provést bez chyb. Samotné zápasy by vám navíc neměly zabrat celý večer, naopak toho během několika hodin můžete stihnout hodně. Průměrná délka jedné bitvy se prý pohybuje mezi pěti až dvanácti minutami a hrát můžete i na gamepadu.

zdroj: tisková zpráva

PC verze má tedy plnou podporu gamepadu a zahrát si ostatně můžete i na PlayStationu 4, kde hra také vyšla. Vývojáři navíc svoji komunitu nijak netříští, a naopak dávají všechny dohromady. Ať už si Tooth and Tail koupíte na GOG, Steamu nebo PlayStationu, díky crossplay můžete hrát v multiplayeru všichni dohromady.

Pokud byste se náhodou rozhodli pro PC verzi, potěší vás také určitě hardwarové nároky. Ty minimální jsou tak nízké, že hru bez problémů rozjedete nejen na starém herním PC, ale klidně i na starém kancelářském notebooku, viz:

Operační systém: Windows 7 nebo novější
Procesor: 2 GHz
Paměť: 2 GB RAM
Grafická karta: Intel HD 3000
DirectX: Verze 11
Pevný disk: 2 GB volného místa

Nejnovější články