Znovuvzkříšení Sid Meierových Pirates!
zdroj: tisková zpráva

Znovuvzkříšení Sid Meierových Pirates!

25. 5. 2003 12:12 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

V roce 1987 přivedla známá osobnost herního průmyslu - Sid Meier - na svět dílo s názvem Pirates!.

Tento titul přinesl pro svou otevřenost a žánrovou anarchii revoluci do herního průmyslu, což se později projevilo i na takových peckách, jako jsou GTA III nebo GTA Vice City. Nyní zřejmě nastal ten správný čas a Sid Meier a jeho tým Firaxis se rozhodli oživit své dílo znovu, v ještě zajímavější podobě a využít pro to současné technologie.

Kdybyste chtěli Pirates! zařadit do některého z klasických žánrů, nepodaří se vám to. Titul, který vás vsadí do role piráta a hvězdy této hry v takovém tom klasickém filmovém slova smyslu, disponuje totiž úžasným příběhem vyprávěným podobně, jako je tomu v adventurách, souboji s meči i vzrušujícími námořními bitkami, honbou za poklady i strategickými prvky. Jedním z hlavních cílů vývojářů je, přivést v této hře k životu požadavky fanoušků, kteří se po vydání Pirates! neustále ptali, kdy se objeví nějaké pokračování. Po více než 15 letech čekání se sice nedočkají přímo pokračování, ale nové verze hry s mnoha vylepšeními plynoucími nejen z technologických možností dneška.

Jedním z nejzajímavějších a nejdůležitějších aspektů této hry je to, že hráčům dává skutečnou volnost. I když hra poskytuje jakési dějové zázemí, které vám dá pocit filmové hvězdy, nebudete nijak omezeni daným příběhem, ale sami si ten svůj vytvoříte a rozvinete. Na vás bude rozhodnutí, zda se stanete urozeným pirátem podporujícím čest svého krále, nebo podlým zlosynem lačnícím po všem, co se nachází na palubách okolo projíždějících lodí. Svět hry je plný mnoha různých podnětů a míst, která je možné prozkoumat a objevovat. Zachován by měl být i prvek životní dráhy hlavní postavy. Tzn., že jste začali jako mladý nezkušený pirát a jak čas plynul, stárli jste a vaše tělo začalo selhávat tak, jako v životě. Tvůrci se chtějí také zaměřit ta heroickou stránku hlavního hrdiny. Věří, že s dnešními technologiemi jsou schopni udělat mnohem lepší práci, než před těmi 15 lety.

zdroj: CVG

korgull

Nejnovější články