zavřít

Za tajemstvím Mayů v Tomb Raider Underworld

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Puzzle s májským kalendářem, pytláci i jaguáři v podrobném souhrnu posledních novinek. + 14 OBRÁZKŮ

Čtvrtý level chystané akční adventury Tomb Raider Underworld vezme její sličnou hrdinku Laru Croft do mexického státu Chiapas, aby zde mezi mayskými ruinami pátrala po tajemné lebce. Tato úroveň byla sice předvedena několika herním magazínům naráz, každý z nich si však z předváděčky odnesl jiné dojmy. Spolu s novými obrázky vám proto přinášíme výtah jen toho nejzajímavějšího od našeho posledního článku:

 • Džungle plná jaguárů a pytláku, kteří se však zaměstnají navzájem a často bude snažší jejich zápolení pozorovat z dálky, než do něj přímo zasahovat.
 • Nebude-li mít zrovna po ruce pistoli nebo granát, Lara popadne dřevěné poleno a praští s ním jaguára přes čumák, načež ten zakňučí bolestí a další útok si většinou rozmyslí.
 • Konec ztrácení se v monotónním prostředí: abyste našli cestu zpět, vyplatí se za sebou nechávat viditelné stopy, ať už to budou těla mrtvých pytláků, rozbourané kamenné zídky apod.
 • Puzzle s májským kalendářem, v němž je třeba zjistit pět nepojmennovaných dnů a následně otevřít cestu do pekla, jak traduje místní mýtus: toto podsvětí se bude jmenovat Xibalba a samozřejmě jej navštívíte.
 • Za deště ztížené lezení po ochozech i zdech a často podkluzávající povrch. Mimochodem, Lara bude umět vylézt pouze po zdech či skalách s konvexním/konkávním úhlem, tzn. už ne po přímých, rovných stěnách jako v předchozích dílech.
 • Návrat starého systému savování, tzn. možnost uložit kdykoliv během hraní.
 • Sbírání zbraní po padlých nepřítelích.
 • X360 a PS3 verze identické vyjma možnosti lepšího ovládání Sixaxisem.
 • Opět bez multiplayeru, autoři však počítají se stažitelnými přídavky.
 • Na začátku hry prosluněné a světlé lokace, čím víc se však budete blížit konci, tím častěji bude zataženo, zamračeno, pršet apod.
 • Tradiční podvodní level, v němž prý Lara možná prozkoumá ruiny Atlantidy.
Tomb Raider Underworld vyjde pro PC, X360, PS3 na podzim - více v předchozích článcích:

Další detaily o Tomb Raider Underworld  [29.12.2007 16:16 - jd]
Screenshoty z Tomb Raider Underworld  [15.12.2007 19:19 - jd]
Tomb Raider Underworld - odhalující preview  [14.12.2007 12:12 - jd]
zdroj: IGN, CBS, Maxiconsolas, OPM UK, PC Guru, Total PC Gaming, Gamestar, PSW

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.