Za sněhem do SSX Blur
zdroj: tisková zpráva

Za sněhem do SSX Blur

20. 1. 2007 19:19 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Snowboarding pro konzoli Wii je sice pokračováním zavedené série, ale tato verze se bude prezentovat ve zcela jiném světle - s unikátním ovládáním.

Vedle již dříve vyřčeného se tedy šikne hodit oko na wiimote & nunchuk, přičemž nakláněním druhého ovladače v pořadí definujete pohyb vašeho závodníka na svahu, navíc v kombinaci s analogovou páčkou nunchuku bude možné řezat ostré zákruty. Skrze tlačítko B, tady již v kombinaci s wiimotem, lze ještě házet sněhové koule po konkurenci a tímto ji eventuálně zbrzdit. A konečně tlačítko Z na nunchuku poslouží pro rychlostní boost. Wiimote se přihlásí o slovo zejména v okamžicích, kdy se dostanete do vzduchu, kdy přicházejí na řadu rozličné trikové kejkle. Rychlé otočení s prknem se aktivuje pohybem wiimote doleva či doprava, salto pohybem nahoru či dolů a obzvlášť vypečené kousky se chystají u Uber triků. Po naplnění speciálního ukazatele, čemuž se děje kombinací po sobě jdoucích triků a předpisovým dopadem na sníh, můžete ve vzduchu zkusit něco extra, pro což ovšem je třeba vykreslit nějaký speciální obrazec pomocí wiimote nebo nunchuku. Příklad za všechny, podaří se vám "nakreslit" srdce a následně se zpomalí čas pro možnost aplikace většího množství klasických triků.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Jak to tak vypadá, tyhle čáry máry si postupně zpřístupňujete sběrem speciálních ikon na ve hře obsažených tratích, přičemž každých dvacet kousků vám otevře nový Uber trik, jejichž celkový počet má být dvanáct. Stejně jako tratí, kterými vás provází kvalitní soundtrack oživený nyní i vizuálně. Pokud se vám totiž daří plnit výše avizovaný speciální ukazatel, nutný pro rozjetí Uber triků, začnou kolem vás poskakovat noty a hudební doprovod se stane daleko intenzivnějším. Vedle audio položky nevypadá špatně ani vizuální stránka díla, s plynulou jízdou po obrovských tratích s výbornou viditelností a lehce komiksovým vykreslením postav na prkně, které se při pádu mohou efektně obalit sněhem. Je-li řeč o efektech, nechybí ani sněhový prach a mlha či ostré záblesky slunečního třpytu. V rámci singleplayerových módů se počítá zejména s Tournamentem, pro kteréžto hraní si budete moci vybrat ze známých postav minulosti (k deseti profláklým charakterům přibudou dva nováčci), nechybí ani oblíbené a údajně lehce předělané tratě z dřívějška, a pochopitelně multiplayer. Zatím se v téhle souvislosti mluví o hraní na jedné TV a tady jednak ve splitscreenu a druhak za střídání se u ovladačů.
zdroj: IGN

mart

Nejnovější články