zavřít

Wii novinky z konference Nintenda

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Stahování hříček z Wii Shop Store na SD karty, příchozí mikrofon s chatováním a v neposledku GameCube hity s Wii ovládáním.

Konference Nintenda, pořádaná nejprve v Japonsku a včera také v USA, vedle nového DSi představila také pár věcí v souvislosti s konzolí Wii. Ponejprv to je řešení úložného prostoru. Namísto interní flash paměti bude nyní možné stahovat hry v rámci Wii Shop Store (Virtual Console a WiiWare) přímo na SD kartu, což dosud nešlo. Změní se to však až na jaře příštího roku.

Mnohem dříve se objeví Wii Speak Channel, v Americe má mít premiéru v polovině listopadu. Přičemž pokud si za 30 amerických dolarů koupíte proprietární Wii Speak mikrofon, budete moci skrze tento kanál chatovat ve čtyřech lidech, potažmo si navzájem posílat hlasové zprávy. U her tuhle featuru má podporovat např. příchozí Animal Crossing: City Folk, což je taková obdoba The Sims.

A je-li tak řeč o hrách, volání hardcore obce Nintendo vyslyšelo, byť poněkud po svém. Na Wii se totiž chystají předělávky vybraných hitů z GameCube, pro něž se ale podle všeho jen upraví původní klasické ovládání pro wiimote a nunchuk. Mezi prvními vlaštovkami bude kouzelná strategie Pikmin, napřesrok se sem zařadí vysoce hodnocené adventurní střílečky Metroid Prime a Metroid Prime 2: Echoes.


Sestřih Wii her chystaných na zbytek roku a jaro 2009

Pakliže vynecháme tituly typu Wii Music a zůstaneme u aspoň trochu hardcore nabídky Wii her, sluší se pro nadcházející období zmínit také existenci Wii verzí Call of Duty: World at War a ninja sekanou Tenchu 4. V březnu 2009 dojde na brutální černobílou akci v MadWorld, drsnou předělávku zombíků z X360 Dead Rising: Chop Till You Drop, kouzelné boxování v Punch-Out a nebo exkluzivní FPS Conduit.

A když je řeč právě o tomhle žánru, o jeho další rozšíření se později postará ještě Sin and Punishment 2, kde o pokračování údajně rozhodl nebývalý zájem o N64 originál, nabízený skrzevá model Virtuální konzole. Z méně vážných projektů zaujme zcela jistě Rayman Raving Rabbids TV Party s podporou Balance Boardu. V závěru ještě noticka k DS, kde se z těch "zajímavějších" herních produktů letos objeví Age of Empires: Mythologies či RPG slovutného jména - Castlevania: Order of Ecclesia a Chrono Trigger. V rámci tohoto žánru se pak vyplatí zaměřit na v příštím roce příchozí Mario & Luigi RPG 3 či strategické Fire Emblem: Shadow Dragon, co bude vůbec poprvé v sérii se zajímavou online podporou.
zdroj: Shacknews

mart

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.