zavřít

Watchmen zatočí s kriminálníky

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Pár mladých detektivů se učí bojovat se zločinem v nové akci od tvůrců Total Overdose. PREVIEW JEN NA TISCALI

Dvaadvacet let po slavném začátku komiksové řady Watchmen se z kultovní ikony stává prodejní značka, tu se rozhodne zfilmovat režisér Zack Snyder (film 300) a chybět u toho nemůže ani doprovodná videohra. Jak už to ale u Warnerů bývá, licenci levně nedávají a výjimku neudělali ani u Deadline Games, tedy autorů Total Overdose.

Proto bude herní Watchmen: The End is Nigh zaprvé předcházet událostem původního komiksu, zadruhé půjde o čistě stažitelnou záležitost, tzn. žádný krabicový prodej, a konečně: celá hra bude vycházet epizodicky. Pojata bude z pohledu třetí osoby, kdy se ujmete role obou detektivních hrdinů Rorschache a Nite Owla v roce 1972, kdy šlo o "začínající pár mladých bojovníků se zločinem" (a zřejmě se teprve formovaly jejich pozdější zlozvyky a úchylky).

Hrát budete moci sólo nebo s kamarádem ve split-screenu, už ne ale kooperativně. První epizoda obsáhne šestici kapitol, v nichž dojde na střet např. s komiksovými antagonisty Jimmem the Gimmickem nebo Underbossem. Například hned v úvodním levelu ve věznici si osvojíte potřebné ovládání a zjistíte, že k masakrování protivníků postačí několik základních tlačítek (rychlý útok, těžký útok, hození a buďto blokování nebo vyhnutí se úderu).

Z tohoto základu se budou později vrstvit komba, v nichž má své hrát i správné načasování každého pohybu. Zda jste bojovali správně poznáte podle toho, že tvrdě odpracovaná bitka pokaždé vyvrcholí jedním z tzv. popravčích momentů. Ale nebojte: alespoň první minuty vás hra bude samozřejmě vodit za ručičku, a abyste si nepřipadali jako v běžném tutorialu, rady a instrukce budete muset číst z plakátů, vylepených ve městě.

Zatímco s Rorschachem, problémovým klukem z rozpadnuté rodiny, se budete pohybovat hbitěji, u Nite Owla oceníte jeho sílu. A kdežto Rorschache pro svůj bojový styl autoři připodobňují k "obyčejnému pouličnímu rváči", který se mlátí vším, co se mu dostane pod ruku - od trubek, hasáků a baseballových pálek až po nože - Nite Owl naopak vsadí na naučené bojové umění a smrtící vynálezy, granáty a tak dále.

Watchmen: The End is Nigh začne vycházet v březnu pro Xbox360, PS3 a PC přes Steam - více v oznámení.

zdroj: EGM

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.