zavřít

Watchmen zatočí s kriminálníky

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Pár mladých detektivů se učí bojovat se zločinem v nové akci od tvůrců Total Overdose. PREVIEW JEN NA TISCALI

Dvaadvacet let po slavném začátku komiksové řady Watchmen se z kultovní ikony stává prodejní značka, tu se rozhodne zfilmovat režisér Zack Snyder (film 300) a chybět u toho nemůže ani doprovodná videohra. Jak už to ale u Warnerů bývá, licenci levně nedávají a výjimku neudělali ani u Deadline Games, tedy autorů Total Overdose.

Proto bude herní Watchmen: The End is Nigh zaprvé předcházet událostem původního komiksu, zadruhé půjde o čistě stažitelnou záležitost, tzn. žádný krabicový prodej, a konečně: celá hra bude vycházet epizodicky. Pojata bude z pohledu třetí osoby, kdy se ujmete role obou detektivních hrdinů Rorschache a Nite Owla v roce 1972, kdy šlo o "začínající pár mladých bojovníků se zločinem" (a zřejmě se teprve formovaly jejich pozdější zlozvyky a úchylky).

Hrát budete moci sólo nebo s kamarádem ve split-screenu, už ne ale kooperativně. První epizoda obsáhne šestici kapitol, v nichž dojde na střet např. s komiksovými antagonisty Jimmem the Gimmickem nebo Underbossem. Například hned v úvodním levelu ve věznici si osvojíte potřebné ovládání a zjistíte, že k masakrování protivníků postačí několik základních tlačítek (rychlý útok, těžký útok, hození a buďto blokování nebo vyhnutí se úderu).

Z tohoto základu se budou později vrstvit komba, v nichž má své hrát i správné načasování každého pohybu. Zda jste bojovali správně poznáte podle toho, že tvrdě odpracovaná bitka pokaždé vyvrcholí jedním z tzv. popravčích momentů. Ale nebojte: alespoň první minuty vás hra bude samozřejmě vodit za ručičku, a abyste si nepřipadali jako v běžném tutorialu, rady a instrukce budete muset číst z plakátů, vylepených ve městě.

Zatímco s Rorschachem, problémovým klukem z rozpadnuté rodiny, se budete pohybovat hbitěji, u Nite Owla oceníte jeho sílu. A kdežto Rorschache pro svůj bojový styl autoři připodobňují k "obyčejnému pouličnímu rváči", který se mlátí vším, co se mu dostane pod ruku - od trubek, hasáků a baseballových pálek až po nože - Nite Owl naopak vsadí na naučené bojové umění a smrtící vynálezy, granáty a tak dále.

Watchmen: The End is Nigh začne vycházet v březnu pro Xbox360, PS3 a PC přes Steam - více v oznámení.

zdroj: EGM

levis

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.