zavřít

Vývojářský deníček k Dead Space

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Vedle objasnění pozadí příběhu ve videu uvidíte mrtvoly visící ve vzduchu a kouřem zahalené skladiště.

Druhý díl vývojářského deníčku k survival hororu Dead Space vedle rozhovorů s tvůrci opět přináší soubor zbrusu nových záběrů z hraní. Nemá smysl je popisovat jeden po druhém, ale pokud váháte, zda si video pustit, vězte, že postupně uvidíte nejen rozlehlé interiéry vesmírné lodi USG Ishimura včetně místnosti bez gravitace s bezvládnými těly visícími ve vzduchu, ale také skenování temných koutů Isaacovým modrým paprskem (s kamerou přes rameno) či kouřem a mlhou zahalenou rvačku ve skladišti.

Z rozhovorů s tvůrci lze pochytit doplňující info k příběhu: prvně, že mimozemská nákaza posádky zřejmě pochází z útrob planety (kterou se USG Ishimura pokusila rozvrtat na kusy a vytěžit její minerály). Mimo to prý hl. hrdina Isaac nemá příliš harmonické vztahy s rozvedenými rodiči: otce neviděl dvanáct let, matka skončila v nějaké náboženské sektě. Osobní rovina příběhu samozřejmě nebude chybět ani v samotné hře a fanatické sektářství na palubě ukázal již první díl animovaného komiksu.


Dead Space - vývojářský deníček #2

Zmínku si zaslouží i záběr, kdy Isaac stojí nad ženou hladící rozervané torzo čísi mrtvoly. Pohled je to sice strašidelný, nicméně pro hráče je důležitá zpráva, že během putování útrobami korábu narazí i na živé bytosti. A pokud jste se závěrem nechali přesvědčit a video si právě pouštíte, určitě se vyplatí počkat i na jeho závěr, kdy se na Isaaca (okolo času 3:17) vrhne bestie s dlouhými neforemnými pazourami a jako upír se mu zakousne do krku.

Dead Space vyjde 30. října pro PC, X360 a PS3 - více v dosavadním zpravodajství:

Pravá hororová atmosféra Dead Space  [13.3.2008 21:21 - levis]
Strach a hrůza v druhém traileru z Dead Space  [26.2.2008 14:14 - levis]
Masakr zmutované posádky Dead Space  [11.2.2008 14:14 - levis]
zdroj: PR

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.