zavřít

Vražedné stavy mysli v Psychotoxic

Windows

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Angie Prophet.

Tak přesně tak se bude jmenovat hlavní hrdinka 3D FPS s názvem Psychotoxic. Kromě obvyklých deviz virtuálních bojovnic, tedy krásy a hbitosti se ještě přece jen něčím liší. Je napůl anděl. Ačkoliv na to rozhodně nevypadá, v praxi se tato výhoda projevuje její schopností nabourávat se do vzpomínek obyčejných smrtelníků. Každé takové vniknutí do něčí mysli se ve hře projeví jako samostatná mise, narozdíl od základní dějové linie ale v trochu šílenějším duchu. Například se dostanete na farmu plnou vražedných zvířat a podobně. Ale abychom neodbíhali k zbytečným detailům - hlavní příběh se odehrává v nedaleké budoucnosti a stručně řečeno, není to budoucnost nejrůžovější. Už ze starších screenshotů bylo lehce poznat, že se autoři inspirovali v různých katastrofálních vizích o globálním konfliktu, totálním chaosu a celkové zkáze světa. Jediný, kdo má ještě možnost celou situaci obrátit k lepšímu je právě Angie, do té doby obyčejná holka z Washingtonu :)


nové obrázkykompletní galerie

Proti Angie stojí šéf satanistické sekty Aaron Crowley a posléze i Čtvrtý jezdec, jakési ztělesnění apokalypsy a smrti. Angie se musí postavit nejen jim ale i různým vládním organizacím jako FBI, policii nebo dokonce složkám armády, do kterých zmiňovaná sekta nastrčila své členy. Krůček po krůčku tak objeví hrůzná tajemství. Psychotoxic má obsahovat 22 úrovní, které mají být zaměřeny především na first-person akci, a tudíž nemáme čekat příliš mnoho různých hádanek nebo slovních hříček. 14 z nich bude spadat do základní dějové linie, zbývajících osm pak k misím odehrávajících se v lidské mysli. Z těch prvních jmenujme newyorské lokace jako Central Park, okolí Sochy svobody nebo misi, ve které se vznášíte vrtulníkem nad Manhattanem, což je trošku citlivé téma. V těch psychedelických se kromě šílené farmy podíváme i do továrny na zombíky nebo pod hladinu moře plného všemožných zákeřných potvor. Jen andělská povaha ale nestačí, a tak proti nepřátelům budeme muset nasadit až 17 různých zbraní, jmenovitě granátomet, sniperovací pušku, různé hi-tech zbraně, lasery a různé speciální výmysly vývojářů.

Další Angiinou speciální vlastností bude zpomalování času (že by opět inspirace v Matrixu?) a také určitá míra předvídacích schopností, což se projeví tím, že se jí před očima jednoduše přehraje chystaná budoucnost ala Minority Report. Celkem má oplývat šesti takovými nadpřirozenými schopnostmi. Hra běží na engine Vulpine Vision, který má umožnit zobrazení více než 45 000 polygonů. Tvůrci z německých NuClearVision si také prý vyhráli s různými Easter Eggs, takže se máme při procházení hrou na co těšit. Jak ambiciózně prezentovaný projekt dopadne se dozvíme nejdříve v polovině příštího roku.
zdroj: C&VG

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.