Vikingy z Northumbrie vede v Thrones of Britannia bývalý otrok
zdroj: tisková zpráva

Vikingy z Northumbrie vede v Thrones of Britannia bývalý otrok

16. 3. 2018 13:18 | Preview | autor: Václav Pecháček |

Z otroka králem. Zní to spíš jako typický příběh nějakého fantasy, ale pro Guthfrida z Northumbrie to byla skutečnost. Tenhle Viking se ujal moci v tradičně anglosaském království tehdy známém jako Northymbre a dařilo se mu docela dobře, takže určitě půjde o zajímavou novou volbu pro všechny hráče Total War Saga: Thrones of Britannia.

Northymbre není úplně typickou vikinskou frakcí. Její obyvatelé jsou usedlí a v lecčems připomínají třeba Wessex Alfréda Velikého. Nejde o nájezdníky, co se někde vylodí, všechno vyplundrují a zase odplují – tak budou vypadat vikinští mořští králové, což je frakce, o které toho zatím autoři moc neprozradili.

zdroj: Archiv

Dost toho ale naopak odhalili v interview pro PCGamesN, například nové informace ohledně úplného konce hry. Tentokrát nebude stačit pouze naplnit všechny úvodní podmínky vítězství, což v anglosaském případě znamená držet hodně měst, ve velšském hodně provincií, ve vikinském hodně přístavů, případně zničit dost frakcí. Jakmile se vám tohle povede, čeká vás poslední test – cizí invaze.

Zámořští vládci totiž závistivě sledují váš pokrok a vidí, jak si pro sebe ukrajujete čím dál tím bohatší a mocnější kousek země. A tak se vám ho pokusí sebrat. Kdo konkrétně si na vás udělá zálusk, to záleží na tom, v jaké části Británie se zrovna nacházíte. Pokud jste schramstli celý sever, připluje armáda dobyvačných Norů. Pokud máte jih, objeví se Normané jako v roce 1066.

Konkrétně Normané vypadají jako fascinující přídavek, protože si s sebou přivezou skutečnou těžkou kavalerii, která frakcím na Britských ostrovech kompletně chybí. Sice nepůjde o žádné rytíře v plátovém brnění, ale i tak je z bitvy u Hastings patrné, jak užitečná dokázala být jejich pohyblivost tváří v tvář statické štítové zdi.

Pokud se časově dostáváme v podstatě až k Vilému Dobyvateli, vážně si myslím, že už pomalu nastal čas přemýšlet nad Medievalem III. Do doby, než se z onoho přemýšlení něco vyloupne, můžou Thrones of Britannia posloužit jako slušná náhražka, zvlášť pro ty, kdo si užívají dlouhé bitvy a větší výzvu.

Bitvy prý budou delší kvůli tomu, že většina království spoléhá na silně defenzivní štítové jednotky, a výzva je spojená s legendární obtížností. Když na ni hrajete, tak vás na konci nepřipluje dobýt jen jedna externí frakce, ale všechny tři najednou – Norové, Dánové i Normani.

Kdybyste se chtěli ponořit do detailů chystané raně středověké řeže, mrkněte se na tenhle odkaz. Za ním najdete kompletní rozpis vojenských i civilních technologií, k nimž se v průběhu hry dostanete. Můžete se tak pokusit předem odhadnout dilemata, která vás budou čekat. Chcete radši vzdělat své šlechtice, aby byl váš lid veden někým kompetentním, nebo se věnujete pěkným novým farmám? Taková rozhodnutí vás čekají 19. dubna.

zdroj: Archiv

Nejnovější články