zavřít

Více o hře Gauntlet: Seven Sorrows

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Není to tak dlouho, co jsme zde psali o nové hře s názvem Gauntlet: Seven Sorrows.

Ta je zajímavá už z několika důvodů. Jde totiž svým způsobem o "revival" (nikoli však "remake") klasické fantasy akce známé od roku 1985, ale co je zajímavější, pracují na ní dva velmi známí vývojáři - John Romero (Doom, Quake) a Josh Sawyer (Icewind Dale). První jmenovaný poskytl rozhovor magazínu Shacknews a prozradil o novém projektu některé další skutečnosti.

Gauntlet: Seven Sorrows bude nabízet dva herní módy - Story a Advance. První bude zahrnovat úplně nový, ale především velmi silný příběh se šesti dosti rozdílnými postavičkami. Čtyři z nich můžete znát z původní série - válečník, valkyrie, elf, čaroděj a dvě nové: kopiník a tragéd. Každý z hrdinů bude mít vlastní minulost i problémy, stejně jako bude mít svůj vlastní život celý herní svět. Druhý mód - Advance - bude naopak bez příběhu. Půjde o čistou akci s prvky RPG.

Co se týče systému soubojů, G:SS je prý navržena poněkud jinak než stará série. Po vzoru různých tradičních bojovek zde budou využívány spíše útočné kombinace než drcení tlačítek, i když ani v tom vám nikdo bránit nebude, počítejte však s nižší efektivitou. Bojovat budete často s několika rozdílnými typy soupeřů, takže budete nuceni v zápalu boje měnit taktiku. Gauntlet bude rovněž nabízet možnost kooperativní hry, v níž budou hráči moci mj. funkcí zvanou "Junction Skills" (spojení schopností) vymezit druh a místo určení efektu pro napadení nepřítele, případně pro léčení skupiny. A budou zde i různé jiné způsoby možné spolupráce, včetně takového, že jeden hráč popadne nepřátele za krk, vyzvedne ho do vzduchu a druhý do něj bude řezat, seč mu síly stačí.

G:SS si budete moci zahrát také online, a to pouze Advance mód, který je pouze o bojování a zdokonalování hrdiny. Pro tento účel budete mít vytvořenou zvláštní postavičku, jinou než pro offline hru. Tvůrci prý mají v plánu online hru vybavit ještě dalšími zajímavými vlastnostmi, které však prozatím neprozradili. Vydání Gauntlet: Seven Sorrows je naplánováno na příští zimu.
zdroj: ShackNews

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.