Více informací o Tribes: Vengeance
zdroj: tisková zpráva

Více informací o Tribes: Vengeance

3. 6. 2003 22:22 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Letos v dubnu bylo oznámeno nové pokračování série Tribes, stavěné na známém Unreal enginu.

Tribes: Vengeance zdroj: tisková zpráva Získalo podtitul Vengeance a může se pochlubit mj. i tím, že jeho hlavním designérem je člověk, jehož předchozím projektem byla hra Fallout: Tactics. I když vám stále ještě nemůžeme nabídnout žádné lepší ukázky, než ty, co se nacházejí v galerii v současné době, vývojáři pomalu odhalují svému titulu roušku a vyplouvají na povrch alespoň některé zajímavé detaily. Tribes: Vengeance bude především multiplayerovou hrou se zakořeněnou tradicí, ale i novými prvky, které sérii oživí. Tentokrát se rovněž můžete těšit na single-playerovou kampaň (lineární) s dramatickým a poutavým příběhem. Multiplayerová hra se bude soustředit na malé i velké týmy hráčů, kteří budou spolu plnit různé úkoly. Některé z celkových 16 plánovaných misí v single playeru vás donutí pracovat i samotné.

Vývojáři jsou si vědomi toho, že minulé tituly této série byly možná novým hráčům méně přístupné a proto navrhují single player tak, aby se všichni během kampaně dostatečně seznámili s různými aspekty hry. Ať už single player, nebo multiplayer, oboje by vám mělo zprostředkovat kvalitní zábavu a to bez kompromisů. Také proto na každém z těchto módů pracují jiní lidé, kteří jsou spolu pochopitelně v neustálém kontaktu a konzultují své kroky.

Klíčovou záležitostí v této hře je pohyb. Cílem tvůrců je proto vytvořit co nejpřístupnější systém tohoto pohybu. Jisté unikum lze Tribes: Vengeance připsat i v případě boje. Sílu projektu vývojáři spatřují i v tom, že si hráč může vybrat nejen své vybavení, ale také definovat roli, které se ve hře zhostí. Není zde ani to omezení, že musíte být odkázáni na výbavu, kterou jste si zvolili na začátku, kdykoliv během hraní si můžete tyto věci v Tribes: Vengeance dle svých potřeb vyměnit. K dispozici budete mít spoustu zbraní, přičemž některé budou nové.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Co se týče příběhu, Tribes: Vengeance se bude odehrávat za časů předcházejících předchozím hrám série. Přesto to bude doba, která je pro nás zatím nedosažitelnou budoucností. Třebaže lidstvo vyvinulo technologie, které v mnohém připomínají magii, stále jde pouze o lidi, kteří si s sebou berou problémy i do budoucnosti, která je pěkně neklidná. Lidská rasa je roztroušena po celé galaxii a jen jedna říše se snaží o to, udržet nějak toto pokolení na uzdě. Ovšem několik skupin se od říše oddělilo už před časem a začalo zakládat své vlastní kmeny, což pochopitelně vedlo nejen k neustálým bojům s říší ve jménu svobody, ale také ke konfliktům o suroviny a zdroje mezi jednotlivými klany. Prostředí, která v single playeru z pohledu několika rozličných postav navštívíte, budou různá. Půjde o vězení, jeskynní sítě, gladiátorské arény, obrovské vesmírné lodě, podzemní infrastruktury a také tradiční vojenské základny.

V multiplayeru, který bude podporovat až 32 hráčů, bude důležitá zejména AI oponentů, kterou se tvůrci snaží vypracovat k věrohodnosti (netroufají si tvrdit přímo k realističnosti). Soupeři se budou jevit, jakoby jednali logicky a prý bude zajímavé a zábavné proti nim bojovat. Pokud jde o multiplayerové módy, velký návrat bude příslušet CTF, ale těšit se můžete prý i na různé další. Komunitě fanoušků budou navíc poskytnuty nástroje, s nimiž se mohou dostatečně vyřádit. Vydání titulu však nečekejte dříve, než někdy v průběhu příštího roku, kdy má začít také veřejné betatestování.

zdroj: AV.ign

korgull

Nejnovější články