zavřít

Věrný tým z Killzone 2

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Při invazi temného světa Helghan vám bude asistovat bývalý zrádce i vědkyně přivolaná kvůli jaderné hrozbě.

Když se vývojáři z Guerrilla před pár lety rozhodovali, jakou cestou se hodlají ubírat při tvoření dnes možná nejhypovanější playstationovské akce všech dob Killzone 2, jedním z jejich rozhodnutí bylo také zúžit počet hratelných postav ze čtyř na jedinou. To samozřejmě neznamená, že budete na bojišti sami, byť i to se napříč hrou párkrát přihodí. Protože nedávné preview v papírovém časopise EGM však vneslo světlo i do tohoto aspektu hry, pojďme se na jednotlivé postavy podívat zblízka.

První dobrá otázka, co se stalo s hrdinou minulé hry? Nebojte, ten údajný atentát totiž přišel a Jan Templar byl dokonce povýšen na plukovníka. Co víc, když se s ním na začátku dvojky seznámíte, je z něj nejvyšší šarže na palubě válečného křižníku Nové slunce, který manévruje směrem k temnému světu Helghan z jasných rozkazů: provést invazi a zajmout Scolara Visariho, sebejmenovaného císaře a vládce planety.

Pokud jste patřili mezi ty, co si zahráli Killzone: Liberation, možná si vzpomenete na vědkyni Everlyn Battonovou. I ta se totiž mihne ve dvojce a poté, co ji Helghast okradl o tajnou zbraň, na níž kdysi pracovala, je sama povolána zúčastnit se invaze, aby vojákům ISA pomohla s nově vzniklou jadernou hrozbou (o níž mimochodem doposud řeč nebyla).

Teď však k samotnému týmu alfa, jehož tři členové pro vás, seržanta Tomase Sevčenka, půjdou na smrt. Po ruce budete mít dva desátníky, Danta Garzu, mladého absolventa vojenské akademie a specialistu na odstřelování i technické záležitosti, a Shawna Natka, cynického a vždy pesimistického, přitom však nejlepšího bojovníka na blízko a zároveň demoličního experta, jakého bude mít tým k dispozici.

Konečně veterána v řadách ISA poddůstojníka Rica Velasqueze netřeba představovat: během své dvanáctileté služby stihl ubránit svět Vekta po boku Templara v prvním dílu a zažít spoustu dalších dobrodružství, v klíčové chvíli však kdysi selhal a vlastní stranu zradil. Ačkoliv mu byl dán pardon a od té doby uplynulo mnoho let, tahle událost se Ricovi usadila někde hluboko v hlavě a kdoví, jestli se ve dvojce ještě nějak znovu neprojeví..

Killzone 2 vyjde pro PS3 v únoru 2009 a nebude chybět ani na letošní E3 - více v našem květnovém preview nebo v posledních článcích:

Devět screenů z Killzone 2  [21.5.2008 18:18 - levis]
Killzone 2 dvakrát v pohybu  [6.5.2008 23:23 - levis]
Dvakrát připomenutí Killzone 2  [3.12.2007 12:12 - levis]
Pořádná nálož novinek o Killzone 2 z GC  [25.8.2007 10:10 - levis]
Souhrn nových informací o Killzone 2  [10.8.2007 23:23 - levis]
zdroj: EGM

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.